Monitör dahil 2500TL'ye sistem önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Talha YLDRM

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. toplama bilgisayar alacağım ama ufak bir sorun var, bu konuda tam bir bilgim yok. Ben bir sistem hazırladım, sizden bu sistem hakkında bilgiler istiyorum. Uyumlu mudur ? Oyunlarda sorun yaşar mıyım?

2.500 TL bütçem var benim yaptığım sistemde bir sorun var mı ? Onları söyleyin ve bütçeme uygun ne alabilirim? (Benim aşağıda yazan her şeyi almam gerekiyor malzeme bakımından o yüzden bütçeye de uygun bir şeyler tavsiye ederseniz sevinirim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim işlemcin iyi, anakart iyi, ram iyi, harddisk iyi, ekran kartı bu olsa daha iyi olur; GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

Bence SSD çıkar onun yerine ekran kartına ver ve fare, klavye vesaire gibi şeyleri kısmaya bak.

Sistem güzel. BF3 ve Crysis 2-3 orta derecede iyi oynatır. Dediğim gibi SSD'i çıkart değersiz bileşenleri de düşür, ekran kartına ver eğer oyuncuysan.

Her şey çok iyi gidiyordu. Ta ki o ekran kartını görene kadar.

Bütçeniz çok da yüksek olmadığı için işlemci soğutucusunu, SSD'yi ve diğer yan bileşenlerden kısmaya bakın.

Ayrıca seçtiğiniz monitörün sadece VGA girişi var, onu da değiştirin.

Topladığın sistem berbat. Bu sistemi toplamıştım:

xARXG7.png

Onun yerine bu ekran kartını alabilirsin. R9 280X TurboDuo GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Amd Ekran Kartı

2400TL'ye düşecek. %30 indirimle 2300'lere düşer.
İşlemciyi de bununla değiştir. FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci - 938 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar

Arkadaşlardan birinin önerdiğini alın sizin kurduğunuz sistem berbat.

1 -) Ekran Kartı: GTX 770 Twin OC 2GB / 923 TL

2 -) İşlemci: FX-8320 / 435 TL

3 -) İşlemci Soğutucu: Hyper 212 EVO / 126 TL

4 -) Ana Kart: M5A97 R2.0 / 257 TL

5 -) RAM: 8GB (2x4) GSkill 1600 MHz CL9 / 250 TL

6 -) HDD: 3.5'' 1TB Barracuda 7200 Rpm / 172 TL

7 -) Kasa: Z11 Plus MidT ATX / 213 TL

8 -) PSU: ZM600 +80 600W / 202 TL

Toplam: 2578 TL / %30 Hafta Sonu İndirimli Hali İle.

İşlemciyi FX-6300 yapıp işlemci soğutucusunu kaldırıp ve kasadan kısıp monitöre yönelebilirsin ancak genel iskeleti bunun üzerine kurmanı tavsiye ederim.

Bence arkadaş dalgasına konu açmış. Kimse bütün parçaları doğru seçipte ekran kartına onu seçmez. İşlemci, ram, soğutucu, anakart hepsinde ne seçeceğini biliyor ama ekran kartını GT 630 seçiyor hiç samimi gelmedi!

Bence arkadaş dalgasına konu açmış. Kimse bütün parçaları doğru seçipte ekran kartına onu seçmez. İşlemci, ram, soğutucu, anakart hepsinde ne seçeceğini biliyor ama ekran kartını GT 630 seçiyor hiç samimi gelmedi!

Kardeşim belki öyle düşünüyor olabilirsin ama benim bütçe konusunda sıkıntım olduğu için o ekran kartını yazdım...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı