Monitör desteklemese dahi yüksek FPS gerekli mi?

Daha fazla  
Merhaba, benim monitörüm 165 Hz tabii Valorant gibi oyunlarda 600'e yakın bir FPS alıyorum.
Sistemde boşuna zorlanmasın diye limit koyuyorum ama monitör desteklemesede yüksek FPS oyun içinde bir avantajı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim monitörüm 165 Hz tabii Valorant gibi oyunlarda 600'e yakın bir FPS alıyorum.
Sistemde boşuna zorlanmasın diye limit koyuyorum ama monitör desteklemesede yüksek FPS oyun içinde bir avantajı var mı?

Gecikme olmaması açısından limit koymaya gerek yok ama zorlanmayacaksa neden o kadar güçlü yapılsın ki kartlar?

Oyun daha yüksek FPS’te yağ gibi akar. Valo’da belli olmasa da CS:GO’da 165 FPS ile 500 FPS’nin farkını acayip hissediyorsunuz monitör desteklemese bile. Fakat 600 FPS’ye uçup sistemi zorlamaya gerek yok. 300’e sabitlerseniz yeterli olur. Dikey sabitlemeyi de sakın açmayın.

Arkadaşlar neler saçmalıyorsunuz :D 60Hz monitörde 900 FPS alın bakalım yağ gibi akacak mı?

165 HZ için 165 FPS'ten fazlası işe yaramaz. Monitör 165den fazlasını veremiyor zaten.

900 FPS'te alsan senin göreceğin 165. 165 alsan da göreceğin 165. 900 alınca monitor 200HZ'e çıkmıyor. (Daha akıcı oluyor diyen arkadaşa cevap)

Input lag V-SYNC olursa gecikme olur. FPS sınırlaması getirip V-SYNC kapatırsan gecikme yaşamazsın. Onlarca makale var bu konuda.

Sonuç olarak sistemi boşuna yormana gerek yok hem elektrik faturanı etkiler hemde cihaz ömrünü. Elbette 4k oyunlarda sistemi maks kapasitede de kullanman gerekir ama 600 fps alabildiğin oyunda zorlamaya gerek yok

Geri
Yukarı