Monitör ekran kartını algılamıyor

Keyoshi

Hectopat
Daha fazla  
O yüzden en başından düzgün şekilde anlatacağım;
GTX 1050 ekran kartına sahibim fakat bilgisayara taktığımda monitör görüntü vermiyordu,
Sorun monitörümün VGA olmasından kaynaklıydı ve ekran kartında VGA çıkışı yoktu,
Daha sonra HDMI to VGA dönüştürücü aparat aldım ve sorunu çözdüm görüntü pek net olmamış olsa da bayağı bir süre oynadım oyunları rahat bir şekilde.
İşte geldik karmaşık noktaya, bir süre sonra yine aynısı oldu ve monitör tekrar algılamamaya başladı,
Ve bu süre zarfında bilgisayarım kendi kendine açılmaya başladı ve ekran kartını çıkardığımda sorun çözülüyordu, kartı tekrar takdığımda ise bilgisayar yine kendi kendini açıyor ve ben kapatınca tekrar kendini açıyordu,
Sonra bilgisayar hiç açılmamaya başladı ve ben bu sorunu birkaç farklı güç kaynağı kablosu deneğerek çözdüm ve şu an hala o şekilde devam ediyorum.
Birkaç kişi bana sorunun güç kaynağında olduğunu söylemişti (Aerocool VX400W) fakat ben ekran kartını almadan önce forumda 400W yeterli mi diye sorduğumda yeterde artar demişlerdi.
Birkaç yıldır bu sorunu yaşamaktayım ve çevremde de bilgisayar donanımından anlayan olmadığı için son olarak forumda dile getirmeye karar verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pekala fakat mâlum virüs nedeniyle karantinadayız o sebeple uzun bir süre deneyemeyeceğim gibi gözüküyor. Ve bu arada işlemcim Intel i3 4130 darboğaz yapabilir zannedersem.

Geri
Yukarı