Monitör ekranı nasıl temizlenir?

şahin123456

Hectopat
Daha fazla  
Monitör ekranını nasıl temizlerim? Tavsiyeniz var mı? Monitörün ilk sahibiyim. O yüzden zarar vermek istemiyorum cama.

Ekranda küçük küçük yapışmış çıkmayan şeyler var. Onları nasıl çıkaracağım zarar vermeden? Asıl sorum bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran temizleyici spreyler oluyor ekte atıcam onunla beraber bir gözlük mendili ile temizleyebilirsin.

Dosya Ekleri

• IMG_20210610_010554.jpg
    IMG_20210610_010554.jpg
    175,1 KB · Görüntüleme: 164
Monitör temizleme solüsyonu , 1 kaba 1 hassas(ince gözlük temizleme bezleri de aynı) olarak 2 mikrofiber bez , seyreltilmiş metil alkol/seyreltilmiş dezenfektan(kolonya değil)
  1. Kaba bez ile üstünkörü toz alıyorum.
  2. Temizleme solüsyonunu ekrana sıkıyorum , sanki serpiştirilmiş gibi olacak şekilde. Aşırı olmasına gerek yok.
  3. 10 saniye bekleyip kaba bezi sirkeleyip ters tarafı ile solüsyonu daire çizerek siliyorum ve yayıyorum.
  4. Ekran kuruyunca silme işleminin aynısını hassas bez ile yapıyorum.
  5. Çıkmayan leke veya şüphelendiğim yerler varsa oraya solüsyon sıkıp aynısını tekrar ediyorum
  6. Yemek sıçramış , boya bulaşmış ise(hobilerimden dolayı) oralara da ince bezi seyreltilmiş alkole batırıp sonra da biraz sıkıp lekeye daire şeklinde uyguluyorum. Ancak fazla alkol , paneline zarar verip onun koruyucu filmini eritme riski var. İnatçı bir kir ya da özel durumun yoksa risk almanı önermem , pişman olabilirsin bu adımdan.
Şu anki solüsyonum ve ince bezim , Eski solüsyonum ve kalın bezim. Yeni solüsyonumdan biraz daha memnunum.

Monitör temizleme solüsyonu , 1 kaba 1 hassas(ince gözlük temizleme bezleri de aynı) olarak 2 mikrofiber bez , seyreltilmiş metil alkol/seyreltilmiş dezenfektan(kolonya değil)
  1. Kaba bez ile üstünkörü toz alıyorum.
  2. Temizleme solüsyonunu ekrana sıkıyorum , sanki serpiştirilmiş gibi olacak şekilde. Aşırı olmasına gerek yok.
  3. 10 saniye bekleyip kaba bezi sirkeleyip ters tarafı ile solüsyonu daire çizerek siliyorum ve yayıyorum.
  4. Ekran kuruyunca silme işleminin aynısını hassas bez ile yapıyorum.
  5. Çıkmayan leke veya şüphelendiğim yerler varsa oraya solüsyon sıkıp aynısını tekrar ediyorum
  6. Yemek sıçramış , boya bulaşmış ise(hobilerimden dolayı) oralara da ince bezi seyreltilmiş alkole batırıp sonra da biraz sıkıp lekeye daire şeklinde uyguluyorum. Ancak fazla alkol , paneline zarar verip onun koruyucu filmini eritme riski var. İnatçı bir kir ya da özel durumun yoksa risk almanı önermem , pişman olabilirsin bu adımdan.

Dostum senin araban var mı? Varsa Allah kolaylık versin monitöre bunları yapan arabaya ne yapmaz. 🤣🤣

Mikrofiber bez aldım. Mikfofiber bezin üstüne bir şey sıkmama gerek var mı? Yoksa kuru bir şekilde ya da ıslatıp iyice sıkıp kuruttuktan sonra mı silmeliyim monitörü?
Bezin yarısı nemli diğer yarısını kuru olarak kullanırsanız daha iyi olur. Nemli tarafla önce silip daha sonra kuru tarafla üstünden geçersiniz. Monitörü kapattıktan sonra işlemi çok bastirmadan gerçekleştirin. Bu işlemi su veya ekran temizleme solüsyonlarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı