Monitör Ekranı Nasıl Temizlenmeli?

SvenNoderT

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar bu ekran temizleme kitini kullanıyorum. Önceden bir sorun yoktu fakat son birkaç haftadır monitörün ekranını temizledikten sonra sildiğim yöne doğru iz kalıyor. Monitörü silmeden önce mikrofiber bezin bir yüzüyle tozunu alıyorum ardından spreyi mikrofiber bezin diğer yüzüne sıkıp sağdan sola veya soldan sağa doğru bastırmadan siliyorum. Bezin kirli olduğunu düşündüm, kullanım talimatında ılık suda yıkanılabilir yazıyordu ve bende ılık suda yıkayıp iyice kuruduktan sonra tekrar denedim fakat yine de sildiğim yöne doğru iz kaldı. Ne yapmamı önerirsiniz?

Açıkçası tükürmüyorsanız veya parmaklamıyorsanız paneli eğer bence kuru ve yumuşak bir bez en iyisi. Ben açıkçası yumuşak bir bez ile tozunu alıp temizliyorum. Sakın ıslatıp sileyim demeyin benek benek dalgalı kalıyor panel. Siz temizlik işini bitirdikten sonra kurumaya bırakın. Tamamen kuruduktan sonra kuru ve yumuşak bir bez ile hafif ovalar gibi temizleyin dalgalı kalan yerleri.

Siz çok mu bastırıyorsunuz acaba? Bendede aynı kit var yavaşca yapıyorum izi hiç olmuyor. Bastırınca iz çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı