Monitör nasıl temizlenmeli?

fabbu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 | RTX 4060 Ti Ghost 8GB | G.Skill Ripjaws V (4x8) 32 GB 3600MHz | Gigabyte B550 Gaming X V2 | Crucial P2 1 TB | Thermaltake S200 TG 650W 80+ | Windows 10 Pro.

HyperX Alloy Core | HyperX Pulsefire Haste | HyperX Cloud II | AOC 24G2SPU/BK
Merhaba, zamanla monitör tozlanıyor ve kirlenebiliyor biliyorsunuz. Bu yüzden nasıl temizleyeceğim konusunda tecrübe sahibi kişilere danışmak istedim. Monitörüm 24 inç IPS panel.

Biraz bakındım ve mikrofiber bez şart gibi. Distile su, ekran temizleme spreyi gibi şeyler de öneriliyor. Alkol kullanılmaması gerektiğini biliyorum, doğruluğundan emin değilim. Daha önce notebook kullanıcısı olduğum için pek bilgim yok, şu tarz bir havluyla silip geçiyordum ama zarar verebilir düşüncesiyle yeni monitörde kullanmadım. Siz ne kullanıyorsunuz, ne önerirsiniz?

Merhaba, zamanla monitör tozlanıyor ve kirlenebiliyor biliyorsunuz. Bu yüzden nasıl temizleyeceğim konusunda tecrübe sahibi kişilere danışmak istedim. Monitörüm 24 inç IPS panel.

Biraz bakındım ve mikrofiber bez şart gibi. Distile su, ekran temizleme spreyi gibi şeyler de öneriliyor. Alkol kullanılmaması gerektiğini biliyorum, doğruluğundan emin değilim. Daha önce notebook kullanıcısı olduğum için pek bilgim yok, şu tarz bir havluyla silip geçiyordum ama zarar verebilir düşüncesiyle yeni monitörde kullanmadım. Siz ne kullanıyorsunuz, ne önerirsiniz?

Mikro Fiber bez ile temizlemek en doğrusu hocam. Kullandığınız sleepy ıslak mendil ağır bir kokuya sahip biraz da dezenfekte amaçlı kimyasal bileşikler içeriyor şahsen ben teknolojik bir ürüne onu kullanmazdım.

Son düzenleme:

En iyi performansı ve temizliği mikro fiber bez ve temizleme solüsyonları sağlıyor. Onun dışında bastırmadığın sürece yumuşak bezlerle silebilirsin ama toz bırakıyor çoğu.

Bu tarz konular biraz fazla abartılıyor. Hafif nemli bezle sil, ıslak gelirse kurula, geç...

Ekrana zarar gelmesin ve toz ya da iz kalmasın istiyorum aslında sadece... IPS panel olunca da ekstra dikkatli davranmak istedim.

Fiber optik bez ile temizlemek en doğrusu hocam. Kullandığınız sleepy ıslak mendil ağır bir kokuya sahip biraz da dezenfekte amaçlı kimyasal bileşikler içeriyor şahsen ben teknolojik bir ürüne onu kullanmazdım.

Evet temizledikten sonra bir süre kendi haline bırakıyordum kokusu gitsin diye. Kullanmayacağım teşekkürler.

En iyi performansı ve temizliği mikro fiber bez ve temizleme solüsyonları sağlıyor. Onun dışında bastırmadığın sürece yumuşak bezlerle silebilirsin ama toz bırakıyor çoğu.

Teşekkürler, kullandığın ya da önerebileceğin bir ürün var mı? En kısa sürede sipariş vermek isterim.

Ekrana zarar gelmesin ve toz ya da iz kalmasın istiyorum aslında sadece... IPS panel olunca da ekstra dikkatli davranmak istedim.

Evet temizledikten sonra bir süre kendi haline bırakıyordum kokusu gitsin diye. Kullanmayacağım teşekkürler.

Teşekkürler, kullandığın ya da önerebileceğin bir ürün var mı? En kısa sürede sipariş vermek isterim.

Çok önemli bir şey değil aslında ben Baseus markasının setini kullanıyorum. Diğerlerine göre biraz pahalı ama zaten alıyorsun 1 yıl kullanıyorsun. 😇

Sen 50-70tl arası yorumu iyi olanlardan seç bir tane.

Benim setin aynısını bulamadım, bendeki sette bez, fırça, temizleme sıvısı vardı. Ama iş yerinde de bunu kullanıyoruz. Fazlasına gerek yok dediğim gibi.

Sonorous Screen Saver 150 ML. Ekran Temizleme Spreyi, Amazon.com.tr

Anladım, peki bunu mu alayım sizce yoksa sizin attığınızı mı? En çok satana göre sıraladığımda bu çıktı da çoğunlukla.

Yeni konular

Geri
Yukarı