Çözüldü Monitör fiyatlarına ne olmuş?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Taha Kacar

Kilopat
Espri yapacağım ama hiç yapasım yok. Forumları geziyorum monitör önerilerine bakıyordum. Arkadaş, insanların önerdiği ve fiyatını belirttiği monitörlere bakıyorum, adam 1200 yazmış, açıyorum Google'ı yazıyorum 400-500 lira artmış, mesaj tarihi nisan ayı. Yahu 1-2 ayda ne oldu? Ben ne kaçırdım? Hangi monitöre baktıysam aynı senaryo.

Çözüm
Öyle bir yazıyorsunuz ki, sanki diğer ülkeler de ürünler zam yerine dahada ucuzladı :)

Enflasyon oranı hesabına girelim mi hocam? Ya da asgari ücreti standart alıp bir alım gücü hesaplaması da yapabiliriz? 3 4 ayda 400 lira 500 lira fiyat artıyor. 1 Litre Cola 5 TL olmuş (ki neyse bu konumuz değil)

Coğrafya kaderdir arkadaşlar. FHD, 60 Hz devam mecburen.
Öyle bir yazıyorsunuz ki, sanki diğer ülkeler de ürünler zam yerine dahada ucuzladı :)
Iyide orda bahsettigimiz bu ürünler 300 400 dolar yani orda ki adam icin 300-400tl istersen girip bakabilirsin. Bizde ki ek vergilerle monitor ederinin cok yukarisinda kaliyor. Avrupa 144hz monitorlere bile artik 60hz gozuyle bakiyor biz de 144 yeni yeni populer oldu

Enflasyon oranı hesabına girelim mi hocam? Ya da asgari ücreti standart alıp bir alım gücü hesaplaması da yapabiliriz? 3 4 ayda 400 lira 500 lira fiyat artıyor. 1 Litre Cola 5 TL olmuş (ki neyse bu konumuz değil)

Coğrafya kaderdir arkadaşlar. FHD, 60 Hz devam mecburen.

Çözüm

Geri
Yukarı