Monitör görüntü gidip gelme sorunu

RisingSun123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, eski LCD bir monitörüm var. Geçici olarak bunu kullanıyorum. Son 2 gündür başıma gelen bir olay bu. Oyun sırasında veya internette sanki çözünürlüğü değiştiriyor muşum gibi ekran kararıp 2-3 saniye sonra tekrar açılıyor. Sürekli olmuyor bu bir günde 1 defa veya 2 defa. Monitörün ışıkları yanıyor, monitör çalışır durumdayken oluyor bu. HDMI to VGA dönüştürücü ile kullanıyorum monitörü. Kablolara baktım herhangi bir temassızlık yok aslında. Sebebini çözebilmiş değilim bu güne kadar bir sıkıntısı yoktu şu son 2 gündür başıma gelmeye başladı.

İlk olarak driver'ların güncel mi diye kontrol etmelisin. Sorun kablolarda da olabilir. Aynı sorun bende de vardı kablo 1 cm geri çekilse görüntü gidip geliyordu kabloları iyice sıkmanda yarar var.

Driver'lar güncel. DDU ile driverları kaldırıp tekrar kurdum. Şu an beklemekteyim. Bende kablolarda oynamada herhangi bir görüntü gitmede olmuyor. Herhangi bir zamanda olmaya başladı. şu ana kadar 4 kere oldu bu görüntünün gidip gelmesi.

Belki de lcd ışığını panele bağlayan kablo sıcaktan eğilmiş akabinde kısa devre yapıyor olabilir. :)
Olabilir mi böyle bir şey? Yani görüntü gidip gelme sırasında monitörün power ışığı yanık oluyor. Dediğim gibi sanki çözünürlük değiştiriyor muşum gibi oluyor bu.

Olabilir mi böyle bir şey? Yani görüntü gidip gelme sırasında monitörün power ışığı yanık oluyor. Dediğim gibi sanki çözünürlük değiştiriyor muşum gibi oluyor bu.
Dediğim gibi çok oldu böyle monitör getiren müşteri. :)
Slip kablo dediğimiz kablolar çok ince pcb den yapılır yani bozulmaya müsait eğer marka verirseniz daha ayrıntılı yardımcı olabilirim.

Dediğim gibi çok oldu böyle monitör getiren müşteri. :)
Slip kablo dediğimiz kablolar çok ince pcb den yapılır yani bozulmaya müsait eğer marka verirseniz daha ayrıntılı yardımcı olabilirim.
Fujitsu Siemens ScaleoView L19W-5 çok eski bir monitör. Uzun zamandır da kullanıyorum aslında. Artı olarak monitörü uzun süre açmadığım zamanlar kullanmaya başlarsam dikey olarak renkli şekilde çizgiler çıkıyor. Monitörün ısısına göre bu sonradan gidiyor.

Fujitsu Siemens ScaleoView L19W-5 çok eski bir monitör. Uzun zamandır da kullanıyorum aslında. Artı olarak monitörü uzun süre açmadığım zamanlar kullanmaya başlarsam dikey olarak renkli şekilde çizgiler çıkıyor. Monitörün ısısına göre bu sonradan gidiyor.
Kablosunu bulursan tamir ettir. :)

Anakartlarından bilirim çok sağlam ürünler

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı