Monitör görüntü gidip gelme ve görüntü bozulma sorunu

Maalesef sorun hala devam ediyor. Sadece sıklığı azaldı :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoki arkadaşta da benzer sorun var . bendeki sorunun aynısı değil ama benzer kırpılmalar
@@Rosse Sanki sorunu çözdüm . Çok saçma gelebilir ama biyerden bişey okudum onu uyguladım sorun geçti gibi . bir gündür hiç olmadı
Ekran ve kasanın fişi 5 prizli uzatma kablosunda yan yana takılıydı . fişleri birbirilerine en uzak noktada olacak şekilde taktım. :D hiç umudum yoktu ama çözüldü gibi

Son düzenleme:
Maalesef sorun hala devam ediyor. Sadece sıklığı azaldı :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoki arkadaşta da benzer sorun var. Bendeki sorunun aynısı değil ama benzer kırpılmalar.
@@Rosse sanki sorunu çözdüm. Çok saçma gelebilir ama biyerden bir şey okudum onu uyguladım sorun geçti gibi. Bir gündür hiç olmadı.
Ekran ve kasanın fişi 5 prizli uzatma kablosunda yan yana takılıydı. Fişleri birbirilerine en uzak noktada olacak şekilde taktım. :D hiç umudum yoktu ama çözüldü gibi.

Kanka bir dene 1 hafta gerçekten olmazsa bana da haber et bende yapayım.

Bendeki kırpılma bu şekilde

Tıpatıp aynısı kanka . bazende yeşil renkler çıkıyo . Ama sorunum çözülmedi hala devam ediyor. sadece sıklığı azaldı .
ekran 75 hz , 60Hz e alınca baya azalıyor bu sorun . Tüm Türkçe siteleri dolaştım çözümü bulamadım .

Bu sorunu çözersen benimle paylaşır mısın ?
sorunu 2 3 ay daha çözemezsem gidip orjinal DP kablosu alacağım sırf denemek için. Gerçi ondan da hiç umudum yok . çünki monitörün içinden çıkan hdmi ve dp kablosuyla denedim ikisindede aynı problem . format attım 3 defa yok . Yeni ekranı aldım bu sorun başladı , başka bir donanımda olacağını sanmıyorum problemin.

Bana sistemindeki tüm parçaları yazar mısın?

Tıpatıp aynısı kanka . bazende yeşil renkler çıkıyo . Ama sorunum çözülmedi hala devam ediyor. sadece sıklığı azaldı .
ekran 75 hz , 60Hz e alınca baya azalıyor bu sorun . Tüm Türkçe siteleri dolaştım çözümü bulamadım .
Birebir aynısını bende yaşıyorum. İşlemci, anakart, RAM, ekran kartı hepsini servise gönderdim. Hiç birinde problem bulunamadı. Ekran kartından olduğunu düşünüyordum açıkçası ancak şöyle bir durum var, işlemcinin içindeki grafik yongasıyla monitörden görüntü aldığımda yine problem yaşıyorum. O zaman demek ki ekran kartında bir problem yok. Zaten garantiden herhangi bir problem olmadığına dair bilgi aldım. Gel gelelim monitörüde arkadaşımın bilgisayarına bağladım herhangi bir hata vermedi hemde 1 hafta denedim. Ancak şu şekilde denedim. 1.si arkadaşın laptopun ekran kartı Nvidia. 2.si Freesync teknolojisini açamadım monitör 60Hz'de çalıştı. Ama kendi işlemcimden görüntü alırkende 60Hz'de çalıştı ancak problem devam etti çözemedim. Elim kolum bağlı oturuyorum resmen. Ne yapacağım bilgim yok. Bir tek PSU değişmedim herşeyi yaptım.

Son düzenleme:
Birebir aynısını bende yaşıyorum. İşlemci, anakart, RAM, ekran kartı hepsini servise gönderdim. Hiç birinde problem bulunamadı. Ekran kartından olduğunu düşünüyordum açıkçası ancak şöyle bir durum var, işlemcinin içindeki grafik yongasıyla monitörden görüntü aldığımda yine problem yaşıyorum. O zaman demek ki ekran kartında bir problem yok. Zaten garantiden herhangi bir problem olmadığına dair bilgi aldım. Gel gelelim monitörüde arkadaşımın bilgisayarına bağladım herhangi bir hata vermedi hemde 1 hafta denedim. Ancak şu şekilde denedim. 1.si arkadaşın laptopun ekran kartı Nvidia. 2.si Freesync teknolojisini açamadım monitör 60Hz'de çalıştı. Ama kendi işlemcimden görüntü alırkende 60Hz'de çalıştı ancak problem devam etti çözemedim. Elim kolum bağlı oturuyorum resmen. Ne yapacağım bilgim yok. Bir tek PSU değişmedim herşeyi yaptım.

3 Ay önce işlemci/anakart/ram yeniledim. Şuan hiçbir problem kalmadı. Yeni parçaları taktıktan sonra bir kere bile yaşamadım bu sorunu.

Bende Freesync teknolojisini kapatarak oynuyorum bir kaç gündür. Henüz yaşamadım. Sanırım ondan ama emin olmak için baya bir süre denemeye devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı