Monitör görüntü kalitesini etkiler mi?

rstozdmr

Hectopat
Merhaba. Ben otelde fotoğraf dükkanı işletiryorum. Monitörü sadece resim göstermek için kullanacağım. Apple iMac almak istemiyorum aynı ayarda sadece monitör almak istiyorum benim için önemli olan fotoğrafı kaliteli göstermek. Böyle bir monitör satın alsam kasam eski ekran kartı yok kaliteli bir görüntü alabilir miyim? Alabilirsem monitör önerisi yapar mısınız?

Merhaba. Ben otelde fotoğraf dükkanı işletiryorum. Monitörü sadece resim göstermek için kullanacağım. Apple iMac almak istemiyorum aynı ayarda sadece monitör almak istiyorum benim için önemli olan fotoğrafı kaliteli göstermek. Böyle bir monitör satın alsam kasam eski ekran kartı yok kaliteli bir görüntü alabilir miyim? Alabilirsem monitör önerisi yapar mısınız?

Kasanızın özelliklerini atar mısınız? Sadece resim gösterilecek ise 1920*1080 monitör alınabilir.

Cevap evet alabilirsiniz bütçenizi söylerseniz size öneride bulunabiliriz.

iMac almanıza gerek yok, Studio Display veya Pro Display XDR almanız yeterli olur görsel kalite için. Thunderbolt 3 ile bağlarsınız.
Eğer Apple marka kullanmayacak iseniz Asus ProArt gayet güzel sonuçlar veriyor diye biliyorum.

Panel çok önemli. Ben normalde Alienware 240Hz 1080 IPS oyuncu monitörü kullanıyordum ki güya renkleri falan ortalamadan iyi verir diye aldım. Sonra MBP16'nın Liquid Retina XDR 4K paneline geçtim. 1.000.000:1 Kontrast ve 1B Renk hikayesini hafife almışım. Renkler ve siyahlar LCD IPS panellere göer çok başka bir boyutta.

Para önemli değilse Apple Monitörleri yine yukarıda anlattığım mevzu ile aynı sebepten tercih edebilirsiniz, yok Apple istemem derseniz miniLED veya OLED panelli 1B Monitör bakın derim. Aşağıdaki rehberi de inceleyebilirsin.

evergreen-image-block-tv-tech-compare-chart-m-en-1.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı