Monitör güç kablosu her monitörde çalışır mı?

• Konuyu başlatan SHYAH
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 967

SHYAH

Megapat
Daha fazla  
Bu kabloların farklı olanları var mı? Aldığım monitörde İngiliz erkek güç kablosu geldi ve dönüştürücü kullanmak istemiyorum. Eski monitörümün güç kablosunu bağladım şu an çalışıyor ama uzun vadede sorun çıkarır mı?

Amazon destek İngiliz erkek fiş geldiği için 400 TL hediye kartı gönderdi.

Bu kabloların farklı olanları var mı? Aldığım monitörde İngiliz erkek güç kablosu geldi ve dönüştürücü kullanmak istemiyorum. Eski monitörümün güç kablosunu bağladım şu an çalışıyor ama uzun vadede sorun çıkarır mı?

Yani bu giriş çıkışların uyumlu olup aynı güç değerine ulaşabilmesine bağlıdır.

Direkt 220 kablosu ise sorun olmaz, kullanabilirsiniz.

Monitörün kaç Watt istiyor, abartalım 1200W olsun;

Volt X Amper = Watt

120V X 10A = 1200W
1200W / 220V = 5.45A

10A taşıyacak kablo, 5.45'e takla attırır.

O kadar fark etmez, dönüştürücüyle çalışır. 2400W veya daha üstü bir sistemden bahsetmiyorsun.

Zira matematik/fizik basit ortaokulda öğrenilmesi gereken bilgileri kenara bırakıp sağduyulu/common sense ile düşünürsek UK'de 120V değil, 220-240V.

Monitörün kaç Watt istiyor, abartalım 1200W olsun;

Volt X Amper = Watt

120V X 10A = 1200W
1200W / 220V = 5.45A

10A taşıyacak kablo, 5.45'e takla attırır.

O kadar fark etmez, dönüştürücüyle çalışır. 2400W veya daha üstü bir sistemden bahsetmiyorsun.

Zira matematik/fizik basit ortaokulda öğrenilmesi gereken bilgileri kenara bırakıp sağduyulu/common sense ile düşünürsek UK'de 120V değil, 220-240V.

5A 250V yazıyor İngiliz erkek fişin üstünde monitöre giren kısımda 10A 250V yazıyor. Eski monitörüm için kullandığım güç kablosunun bir bilgi yok ama tahminimce Google'a monitör güç kablosu yazınca çıkanlardan biridir. Bu bilgiler doğrultusunda güç sıkıntısı yaşanmaz diyebilir miyiz?

5A 250V yazıyor İngiliz erkek fişin üstünde monitöre giren kısımda 10A 250V yazıyor. Eski monitörüm için kullandığım güç kablosunun bir bilgi yok ama tahminimce Google'a monitör güç kablosu yazınca çıkanlardan biridir. Bu bilgiler doğrultusunda güç sıkıntısı yaşanmaz diyebilir miyiz?
Ne?

Kablo 250V x 5A = 1250W

Monitör 10A 250V = 2500W

100W dalgalanma payı koymak mantıklı monitör için de 1250W, tsunami payı olur.

Yanlışın olabilir mi, monitöre direkt değil de adaptörden bağlanıyor olmasın? Sen neden hala monitör marka modelini linklemedin yahu :)

Ne?

Kablo 250V x 5A = 1250W

Monitör 10A 250V = 2500W

100W dalgalanma payı koymak mantıklı monitör için de 1250W, tsunami payı olur.

Yanlışın olabilir mi, monitöre direkt değil de adaptörden bağlanıyor olmasın? Sen neden hala monitör marka modelini linklemedin yahu :)

Monitöre giren kısımdan kastım monitördeki giriş değil kablodaki uçtan bahsetmiştim yanlış anlaşılma oldu. Monitör EX2510S.

Monitöre giren kısımdan kastım monitördeki giriş değil kablodaki uçtan bahsetmiştim yanlış anlaşılma oldu. Monitör EX2510S.
Bak link'i böyle verebilirsin.

Burada göreceksin; 25Wx2 hoperlör, maks görüntü için 47W tüketim, voltaj 100-240V.

Taş çatlasa 100W tüketiyor monitörün basit matematik: 25x2+50 (47'de değil 50 aldık)

Geri
Yukarı