Monitör ilk açılışta görüntü vermiyor

Fix3d

Kilopat
Bilgissayarı açtığım zaman uzun bir süre geçmesine rağmen ne anakart logosu ne de Windows ekranı gözüküyor. Birkaç kere yeniden başlattıktan sonra (bazen 1 kere yeterli oluyor) ekran gözükmeye başlıyor bu sefer. Önceden cru ile 60Hz'den 75 Hz'e zorlamıştım ekranı. Şu anda 60 Hz ile kullanıyorum. Sizce sorun neden olabilir? Kablo ekran kartına HDMI, monitöre DVI-ı'le bağlı.

Ram ve ram slotlarında sıkıntı muhtemelen reisim. Bende de 2 tane ram vardı. Yeni almıştım. Birden ekran dondu, reset atmıştım ve monitore görüntü gelmemişti. Sonra ram ın tekini çıkarttım çalıştı. 2 GB ram gitti ama yapacak birşey yok. :) İyi günler.

Ram ve ram slotlarında sıkıntı muhtemelen reisim. Bende de 2 tane ram vardı. Yeni almıştım. Birden ekran dondu, reset atmıştım ve monitore görüntü gelmemişti. Sonra ram ın tekini çıkarttım çalıştı. 2 GB ram gitti ama yapacak birşey yok. :) İyi günler.
RAM test edip geri dönüş yazacağım.
RAMleri aynı anda takmıştım 2x4 şeklinde. Uzun sürdüğü için kapadım yarıda testi. Bir RAM sağlam çıktı diğerinin de sağlam olduğunu tahmin ediyorum. Sorun yarın tekrarlanırsa size bildireceğim teşekkürler.
@Furkang7 Bilgisayardan uzun süre uzaklaşacağım zaman monitörü kapatıyorum genelde. Bu sefer gidip geldiğimde ekran gelmedi. Siyah ekranda kaldı. Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi. Ekran masaüstündeydi ayrılmadan önce. Neden olmuş olabilir acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı