Monitör kablosunun ekran kartına bağlayınca açılmayan sistem

Hakanxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şimdi sorunum şu:

VGA kablosunu ekran kartına bağlıyorum monitör açılmıyor ışık yanıp sönüyor ekran gelmiyor, fakat diğer VGA girişine taktıgımda işlemci girişine taktıgımda ekran geliyor sorunsuz.

Sanırım bunun için biostan ayar yapmam lazım fakat bios ayarlarını yapamadım.

İşlemci markası : Gigabyte onun için BIOS ayarları karışık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte, anakartınızın markasıdır öncelikle. BIOS'ta grafik ayarlarında eğer ekran kartı modu "IGP" ise bunu "PCI" ayarına getirin. Yani bilgisayarın öncelikle harici ekran kartını görmesini sağlayın.

Gigabyte, anakartınızın markasıdır öncelikle. BIOS'ta
grafik ayarlarında eğer ekran kartı modu "IGP" ise bunu "PCI" ayarına getirin. Yani bilgisayarın öncelikle harici ekran kartını görmesini sağlayın.

Öncelikle Yöneticiden Özür Diliyorum Kuralları Bilmioyrdum

Bios Ayarlarında Öyle BirYer Yok Yada Ben Anlamadıgımdan Bilmiyorum Eğer Gigabytenin Bios Ayarını Biliyorsanız Sırasıyla Söylerseniz Mutlu Olurum.

Sistem Bilgisi Şu Şekilde

Ve Windows 10 Atınca Bios Ayarlarına Birşey Oldu Heralde Ondan Sonra xp attım ve sorun böyle başladı

adsız.PNG

Windows XP mi kullanıyorsunuz? Öncelikle yardım etmemiz için Windows 10'a geçmeniz gerekiyor. Intel i3 tabanlı sisteminiz var ve XP kullanıyorsunuz. Bilgisayara yazık (n).

Windows XP mi kullanıyorsunuz? Öncelikle yardım etmemiz için Windows 10'a geçmeniz gerekiyor. Intel i3 tabanlı sisteminiz var ve XP kullanıyorsunuz. Bilgisayara yazık (n).

windows 8.1 cdsi var ona geçsem olur mu.

ekran kartı sorunu yüzünden windows vista bile kurdum :D

O kadar format atmak yerine internetten araştırsaydınız, yada bulamadığınız için konuyu daha önce açsaydınız keşke :). Demek istediğim güncel bir işletim sistemine geçin. Windows 10'a geçmeniz daha iyi olur.

O kadar format atmak yerine internetten araştırsaydınız, yada bulamadığınız için konuyu daha önce açsaydınız keşke :). Demek istediğim güncel bir işletim sistemine geçin. Windows 10'a geçmeniz daha iyi olur.

windows 10 indirelene kadar çıldırırım windows 8.1de sorunu bulabilirsek onu kurabilirim daha sonra windows 10u kurarım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı