Monitör Karıncalanma Sorunu

Erkan İtak

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba

İtopya üzerinde V3.5 aldım hiçbir özelleştirme yapmadan. Kasa bugün elime ulaştı elimde eski bir monitör var geçici olarak onu kullanıyorum ölü pixelleri var az bir kısımda. Ekran aniden komple karıncalandı monitörü açma kapama tuşundan kapatıp tekrar açtım görüntü hala aynı sonrasında kasadan HDMI kablosunu çıkarıp taktım ve görüntü direk geldi. (HDMI to VGA kullanıyorum). Sizce sorun monitörde mi ekran kartında mı?

Dosya Ekleri

• 20190829_220807.jpg
    20190829_220807.jpg
    2,7 MB · Görüntüleme: 275
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese Merhaba

İtopya üzerinde V3.5 aldım hiçbir özelleştirme yapmadan. Kasa bugün elime ulaştı elimde eski bir monitör var geçici olarak onu kullanıyorum ölü pixelleri var az bir kısımda. Ekran aniden komple karıncalandı monitörü açma kapama tuşundan kapatıp tekrar açtım görüntü hala aynı sonrasında kasadan HDMI kablosunu çıkarıp taktım ve görüntü direk geldi. (HDMI to VGA kullanıyorum). Sizce sorun monitörde mi ekran kartında mı?
Aorum kabloda caını sıkma git kalitetli bir kablo al başın ağrımasın bendede aynı sıkıntı vardı

Bende kablodan diye şüpheleniyorum ekran kartında bir sıkıntı olsa HDMI kablosunu geri taktığımda görüntü aynı şekil karıncalı olarak devam eder diye düşünüyorum.
Hocam dediğim gibi bendede aynı sıkıntı vardı kabloda en ufak temassızlık olsa sıkıntı yapıyor tavsiyem almışken en kalitelisini alın bir daha uğraşmazsınız.

Hocam dediğim gibi bendede aynı sıkıntı vardı kabloda en ufak temassızlık olsa sıkıntı yapıyor tavsiyem almışken en kalitelisini alın bir daha uğraşmazsınız.
Kabloyu alırım sıkıntı değil. Benim başımdan ilk defa böyle birşey geçiyor. Bu aparatı laptopta kullanmıştım önceden çift ekran kullanmak için sorun olmamıştı. Ekran kartında sıkıntı çıkar diye korktum garanti süreci uğraşmak sıkıntılı işler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı