Monitör kendi bilgisayarımda çalışmıyor

h0nesty

Picopat
Daha fazla  
Merhaba benim bir monitörüm var ve eski bilgisayarımda sorunsuz çalışırken kendi bilgisayarımda sinyal yok diyor. Bilgisayarda hiçbir sorun yok HDMI ile 1080p TV'ye bağladığımda sorunsuz çalıştı ama monitör çalışmıyor. Nasıl çözebilirim bunu 2021'de 720p kullanıyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ekran kartının belli bir portuyla mı kullanmaya çalıştınız? İşlemcinizin dahili grafik birimi mevcut mu? Mevcutsa, monitörü ana kartınızın HDMI veya VGA girişine bağlamayı denediniz mi?

Sadece ekran kartının belli bir portuyla mı kullanmaya çalıştınız? İşlemcinizin dahili grafik birimi mevcut mu? Mevcutsa, monitörü ana kartınızın HDMI veya VGA girişine bağlamayı denediniz mi?
Ekran kartının HDMI portları çalışmıyor. "İşlemcinizin dahili grafik birimi mevcut mu?" bu ne demek bilmiyorum. Ana kartın HDMI ve VGA portu sorunsuz çalışıyor dediğim gibi.

Ekran kartının HDMI portları çalışmıyor. "İşlemcinizin dahili grafik birimi mevcut mu?" bu ne demek bilmiyorum. Ana kartın HDMI ve VGA portu sorunsuz çalışıyor dediğim gibi.
Hocam, o sorunun sorulma sebebi ana karttaki portların çalışıp çalışmadığıydı ki anladığım kadarıyla çalışıyor. Aslında, şöyle bir şey de deneyebilirsiniz. İki tane HDMI veya bir tane HDMI bir tane VGA kablosuyla hem ekran kartına hem de ana karta bağlanmayı deneyin. Büyük ihtimalle ekran kartınızla bağlanamayacak ancak ana kartınızla bağlanacaksınız. Bundan sonra Aygıt Yöneticisine girerek ekran kartınızı bulup etkinleştirmeyi deneyin. Tabi etkin değilse. Aklıma gelen yöntemlerden birisi de bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı