Monitör kırılınca ne yapılabilir?

Alper Tuna Özen

Hectopat
Yer
Alanya/Antalya
Daha fazla  
Monitör
viewsonic x2405
Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar. Ben yaklaşık 3 ay önce ViewSonic X2405 ekranını kırdım ekran açılıyor fakat sanırım panele zarar verdim ekranda çizikler var ve darbe alan kısımda siyahlıklar var. Garantisi bitti ama tamir ettirmek istiyorum Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Ekran değişimi için ne yapabiliriz diye sorduğumda teknik servisini arayın vs dedi. Fakat aynı monitör fiyatına denk geleceğini bahsetti. Ben bu monitörün ikinci el panelini vs nereden bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar. Ben yaklaşık 3 ay önce ViewSonic X2405 ekranını kırdım ekran açılıyor fakat sanırım panele zarar verdim ekranda çizikler var ve darbe alan kısımda siyahlıklar var. Garantisi bitti ama tamir ettirmek istiyorum Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Ekran değişimi için ne yapabiliriz diye sorduğumda teknik servisini arayın vs dedi. Fakat aynı monitör fiyatına denk geleceğini bahsetti. Ben bu monitörün ikinci el panelini vs nereden bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kimse monitörün kontrol kartı vs. bozuldu diye monitörünü satmaz, sizinki gibi monitörleri alıp kartını değerlendirirler. Yani siz artık alıcı değil satıcı konumundasınız maalesef.

Hocam benim arkadaşımın da monitörü kırılmıştı teknik destek ücretli olacağını ve 2000TL olacağını söylemişti. O zamanlar 2000TL'ye 27inç 144Hz monitör alınıyordu arkadaşım 1900TL'ye yeni monitör almıştı yani sizin iş yaş.

Kimse monitörün kontrol kartı vs. bozuldu diye monitörünü satmaz, sizinki gibi monitörleri alıp kartını değerlendirirler. Yani siz artık alıcı değil satıcı konumundasınız maalesef.

Ben monitörümden memnundum farklı 144Hz monitörler bana tuhaf hissettiriyor bu monitöre benzeyen türde monitör önerebilir misiniz IPS olması fark etmez pek ama olsa iyi olur 3-4 arası bulabilir miyim?

Ayrıca monitörün kartını nereden ve nasıl ne fiyatta satabilirim ?

Ben monitörümden memnundum farklı 144Hz monitörler bana tuhaf hissettiriyor bu monitöre benzeyen türde monitör önerebilir misiniz IPS olması fark etmez pek ama olsa iyi olur 3-4 arası bulabilir miyim?

Hocam bu monitörü öneririm. Ben 27inç modelini kullanıyorum.

Yaptığım inceleme: İnceleme: Dell 27″ G2722HS 165Hz IPS monitör incelemesi

direkt kartı satamazsın(satarsın ama söküp uğraşmaya değmez kasayı ayırıp) dolap, letgo, sahibinden gibi bir siteye koyabilirsin. kullandığın modelden memnunsan aynısından satın al. diğer monitörlerin sana tuhaf hissettirdiğini söylemişsin. önereceğimiz modellerde tuhaf hissettirebilir.
yoksa bu olabilir.

Direkt kartı satamazsın(satarsın ama söküp uğraşmaya değmez kasayı ayırıp) dolap, Letgo, sahibinden gibi bir siteye koyabilirsin. Kullandığın modelden memnunsan aynısından satın al. Diğer monitörlerin sana tuhaf hissettirdiğini söylemişsin. Önereceğimiz modellerde tuhaf hissettirebilir.
Yoksa bu olabilir.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Pivot olması tercihim boyum uzun monitörün boyunu ayarlamak bana çok avantaj sağlıyor ama tekrardan teşekkürler.

Hocam bu monitörü öneririm. Ben 27inç modelini kullanıyorum.

Yaptığım inceleme: İnceleme: Dell 27″ G2722HS 165Hz IPS monitör incelemesi

Teşekkür ederim önerin için.

Yeni bir monitör alabilirsiniz. Çünkü o monitör ne düzgün bir şekilde tamir edilir ne de satılır. Belki satabilirsin ama tamir ettirirsen tekrar hızlıca bozulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı