Monitör Menü ayarlama

JahOver98

Centipat
1588167770970-1802571816.jpg

Fotorafda gördüğünüz gibi ben bu şekilde kullanıyorum. Ama oyunlarda karanlık olan yerler daha cok karanlık oluyor insanları ya da canlıyı göremez oluyorum. Oyun moduna alınca da gözlerim rahatsızlanıyor ben bu modu gözlerim rahat olsun diye kullanıyorum ama bilimiyorum böyle mi kalsa?

NVIDIA kullandığınızı varsayarak yazıyorum NVIDIA denetim masasına girin sol tarafta masaüstü rengini ayarla diye seçenek oraya girerek NVIDIA ayarlarını kullan tikini işaretleyip parlaklığı kontrastı falan kendiniz ayarlayabilirsiniz.
1588168762607.png

NVIDIA kullandığınızı varsayarak yazıyorum NVIDIA denetim masasına girin sol tarafta masaüstü rengini ayarla diye seçenek oraya girerek NVIDIA ayarlarını kullan tikini işaretleyip parlaklığı kontrastı falan kendiniz ayarlayabilirsiniz.
Eki Görüntüle 548754
ama bu arada benim monütörümün menüsünde ayarlıyınca gerçekden parıldıyor ama nvidia dakini yapınca sanki montajla yapılmış gibi lütfen bana hangi sayıda öneri verirmisiniz?

Ama bu arada benim monütörümün menüsünde ayarlıyınca gerçekden parıldıyor ama NVIDIA dakini yapınca sanki montajla yapılmış gibi lütfen bana hangi sayıda öneri verir misiniz?

Attığım ekran görüntüsünde sayılar gözüküyor oradan bakarak ayarlayabilirsiniz.
Öncelikle ayarı NVIDIA panelinden yapınız oyuna girip gerekli düzenlemeleri kendinize göre montörden ayarlayabilirsin.

Attığım ekran görüntüsünde sayılar gözüküyor oradan bakarak ayarlayabilirsiniz.
Öncelikle ayarı NVIDIA panelinden yapınız oyuna girip gerekli düzenlemeleri kendinize göre montörden ayarlayabilirsin.
ben ayarladıgınız gibi yapdım ama anlamadıgım şey nedense ne yaparsam yapayım gözüme cok geliyor ve cok rahatsız oluyorum sizce kendi ayarlarımda kalayımı? biliyorum sanki cok alıştım gibi değiştirebilirmiyim bilimyorum bu alışkanlığı

Ben ayarladıgınız gibi yapdım ama anlamadıgım şey nedense ne yaparsam yapayım gözüme cok geliyor ve cok rahatsız oluyorum sizce kendi ayarlarımda kalayı mı? Biliyorum sanki cok alıştım gibi değiştirebilir miyim bilimyorum bu alışkanlığı.

Dediğim gibi mesela şöyle anlatayım benim monitör parlaklığım düşük monitörün kendi ayarlarından mönitör parlaklığını düşürdüm ama NVIDIA panelinden parlaklığı arttırdım bana ne çok parlak ne de çok karanlık gözüküyor fakat senin mönitör parlaklığın yüksektir NVIDIA panelinden de yükseltince çok parlak oluyordur oyuna gir hem NVIDIA panelinden hem de mönitör ayarlarından kendine göre ayarla.

Dediğim gibi mesela şöyle anlatayım benim monitör parlaklığım düşük monitörün kendi ayarlarından mönitör parlaklığını düşürdüm ama NVIDIA panelinden parlaklığı arttırdım bana ne çok parlak ne de çok karanlık gözüküyor fakat senin mönitör parlaklığın yüksektir NVIDIA panelinden de yükseltince çok parlak oluyordur oyuna gir hem NVIDIA panelinden hem de mönitör ayarlarından kendine göre ayarla.
tamam sağol yapıcağım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı