Monitör ms değeri önemli mi?

Hocam aşırı fazla fark yok hatta hiç fark yok diyebilirim. Eğer daha önceden 1ms kullanıyorsanız ve 5ms e geçecekseniz ufak bir fark hissedersiniz ama 1 2 güne alışılır.

Profesyonel bir şekilde oynamayacaksanız bence farkı anlamazsınız bile. Şahsen ben 1ms ile 4ms arasındaki farkı anlayamıyorum.

Öncelikle monitör tepkime süresinin ne anlama geldiğine bakmamız gerek. MS bir diğer değişle monitör tepkime süresi, paneldeki görüntülerin ekrana ne kadar milisaniyede ulaştığını gösterir. @Barisdkmn'nın dediği gibi eğer profesyonel bir şekilde oyun oynamıyorsanız monitör tepkime süresinin size büyük bir farkı olmayacaktır. Ama eğer Valorant, CS:GO, Call of Duty ve benzeri rekabetçi oyun oynuyorsanız ms ne kadar düşük olursa sizin için o kadar iyi olur.

Oyun için kullanıcaksan ne kadar düşük o kadar iyi dostum.

Şu an dizüstü bilgisayarın kendi ekranından oynuyorum. Şimdi bu ekranımın ms değerini nereden öğrenebilirim?
Dizüstülerde genelde yüksek oluyor tepki süresi:

Öncelikle monitör tepkime süresinin ne anlama geldiğine bakmamız gerek. MS bir diğer değişle monitör tepkime süresi, paneldeki görüntülerin ekrana ne kadar milisaniyede ulaştığını gösterir. @Barisdkmn'nın dediği gibi eğer profesyonel bir şekilde oyun oynamıyorsanız monitör tepkime süresinin size büyük bir farkı olmayacaktır. Ama eğer Valorant, CS:GO, Call of Duty ve benzeri rekabetçi oyun oynuyorsanız ms ne kadar düşük olursa sizin için o kadar iyi olur.
Hocam benim daha detay bir sorum var benim mause 1 ms peki 1 ms in altinda monitör almak mantikli mi sizce bunlarin arasinda bir bağlanti var mi acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı