Monitör mü daha önemli yoksa soğutma mı?

Monitör olarak AOC Monitör bunu düşünüyorum. Kasa ile SSD'yi önceden aldım. Toplam 3500 belirlemiştim fakat 3550 civarına çıkabilirim diye düşünüyorum. Özellikle su soğutmadan vazgeçtim çünkü hem o fiyata çok daha iyi parçalar alınıp daha iyi performans alınabilir, hem de ne kadar iyi marka olsa da ucuz sıvı sığutmaya çok güvenmiyorum.

Ben 6 aydır stok fan kullanıyorum i5 6500 ile birlikte RPM göstermesi bozuldu. Kaç RPM döndüğü gözükmüyor. Soğutma performasıda düşüyor. Ben Deepcool Gamaxx 300 alıcam. Monitörüm 1280x1024 VGA :D

Emin ol görüntüyü alacağın yer monitör olacağı için bence ekran kartından sonraki en önemli bileşendir. Stok fanla biraz daha fazla ses alacaksın ama zaten oyun oynarken kulaklık takacağını farz ediyorum. Zaten ses eski kelepirler gibi rahatsız edecek kadarda olmaz. Sonradan bir işlemci soğutucu alabilirsin ama monitörde iş aynı değil :).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı