Monitör OC yaptıktan sonra görüntü kalitesi bozuluyor

SametYamann1

Kilopat
Daha fazla  
Monitörüm normal çözünürlüğünde 60Hz, çözünürlüğü düşürünce 75 Hz'e çıkabiliyor. Overclock ile normal çözünürlüğü ile 75 Hz'e çıkarınca görüntü kalitesi çok fazla bozuluyor. Kaliteyi sabit tutup Hz'i arttırma yöntemi var mı?
Çözünürlüğüm 1360x768.

Monitörüm normal çözünürlüğünde 60Hz, çözünürlüğü düşürünce 75 Hz'e çıkabiliyor. Overclock ile normal çözünürlüğü ile 75 Hz'e çıkarınca görüntü kalitesi çok fazla bozuluyor. Kaliteyi sabit tutup Hz'i arttırma yöntemi var mı?
Çözünürlüğüm 1360X768.

Nasıl bir bozulma oluyor? Merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğüm 1360x768.
Monitörünün paneli 1920x1080 çözünürlükte 60Hz. 1360x768 çözünürlükte 75Hz'e izin veriyor.
Buna yapacak bir şey yok. Değiştiremeyiz.
75 Hz'den 1'er 1'er düşürüp deneyin.
Bu tür monitörler, 1920x1080 çözünürlük 75Hz diyerekten milleti aldatmacaya yönelik pazarlama monitörleridir. 1920x1080 çözünürlükte 60Hz'in yukarısına çıkmaz.

Monitörünün paneli 1920x1080 çözünürlükte 60Hz. 1360x768 çözünürlükte 75Hz'e izin veriyor.

Bu tür monitörler, 1920x1080 çözünürlük 75Hz diyerekten milleti aldatmacaya yönelik pazarlama monitörleridir. 1920x1080 çözünürlükte 60Hz'in yukarısına çıkmaz.
Kaynak? Sanki sallama gibi duruyor.

Eski AOC Porsche design ile 80 Hz görüyordum. Üstelik bozulma olmuyordu. Yanlış bilgi vermeyin.

Kaynak? Sanki sallama gibi duruyor.
Efendim. Öncelikle, başkası hakkında bilmeden konuşmamanızı rica ediyorum.
Diğer mesajlarıma bakın çoğu yazımda kaynağı mesajın altına atarım.
Ancak, monitör konusu farklıdır. Belli bir kaynağı olmaz. Yaşayıp, görürsünüz.

Benim yaşadığım şey de arkadaşımın 1920x1080 60Hz 1ms monitörler arasında 1920x1080 75Hz 1ms adı altında satılan monitörü satın alması ve 75Hz seçeneğinin sadece 1366x768 çözünürlüğünde çıkmasıdır.
Bunun adı aldatmacadır.
Eski AOC Porsche design ile 80 Hz görüyordum. Üstelik bozulma olmuyordu. Yanlış bilgi vermeyin.
Benim veridğim bilgi, OC konusundan bağımsız bir bilgi. O tür monitörlerin genelde aldatmacaya yönelik olduğunu yukarıdaki anlattığım olaydan sonra öğrendim.
Sizin aldığınız monitör de 60Hz adı altında satılıyordur muhtemelen 75Hz değil.
Monitörün modelini belirtirseniz görürüz.

Son düzenleme:

Benim yaşadığım şey de arkadaşımın 1920x1080 75Hz 1ms adı altında satılan monitörü satın alması ve 75Hz seçeneğinin sadece 1366x768 çözünürlüğünde çıkmasıdır.

Benim veridğim bilgi, OC konusundan bağımsız bir bilgi. O tür monitörlerin genelde aldatmacaya yönelik olduğunu yukarıdaki anlattığım olaydan sonra öğrendim.

60 Hz ile 75 Hz arasındaki farkı kolaylıkla anlayabiliyorum. Sağol.

Benim yaşadığım şey de arkadaşımın 1920x1080 60Hz 1ms monitörler arasında 1920x1080 75Hz 1ms adı altında satılan monitörü satın alması ve 75Hz seçeneğinin sadece 1366x768 çözünürlüğünde çıkmasıdır.
Bunun adı aldatmacadır.

Bunun pek alakası yok, dediğiniz olay sadece sizin ürününüz için geçerli olabilir. Üreticiler doğal çözünürlükte sundukları frekans değerlerini yazarlar. Ki dediğiniz teori tamamen yanlış oluyor, 30Hz monitörler de bulunduğundan dolayı(ilk 4K modeller) baz frekans değerinin 60 olmadı imkansız.

Ayrıca Hz, frekansı belirttiğinden bu kavramı işlemci frekansları ile aynı düşünün her modelin frekansı aynı olmadığı gibi, mesela hepsi sadece 2.3GHz olmadığı için monitörlerin de olması imkansız.

Sizin sorununuz muhtemelen yanlış ürün bilgisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı