Monitör önerisi

VA Panel daha çok yüksek yenileme hızları ve düşük tepki süreleri gereken oyunlarda farkını gösteriyor. IPS ise renk skalası ve parlaklık olarak VA panele göre daha iyi. Yanılmıyorsam, yenileme hızları ve düşük tepki süreleri konusunda en iyi panel TN dolayısıyla oyunlar için en iyi paneldir. Ama renk kalitesi çok kötüdür fazla önermem.

VA Panel daha çok yüksek yenileme hızları ve düşük tepki süreleri gereken oyunlarda farkını gösteriyor. IPS ise renk skalası ve parlaklık olarak VA panele göre daha iyi. Yanılmıyorsam, yenileme hızları ve düşük tepki süreleri konusunda en iyi panel TN dolayısıyla oyunlar için en iyi paneldir. Ama renk kalitesi çok kötüdür fazla önermem.
o zaman va tam ortası renk olarakta amdnin uygulamasından arttırım biraz konyrast sıkıntı olmaz
bu arada monitör sormuştunuz Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör

240HZ'lik Monster monitörü kullanıyorum. Montör gayet güzel, memnunum. Ancak ben sadece rekabetçi oyunlar oynamıyorum. Ya da oynasam da hardcore şekilde değil. Eğer ki siz rekabetçi oyun ağırlıklı oynuyorsanız TN panelden başkasına bakmayın derim. Çünkü üst seviye haricinde IPS ve VA panellerde ister istemez ghosting oluyor. Tabii üst seviye olanlar da 5000₺'nin üstünde fiyata sahipler.

240Hz'lik Monster monitörü kullanıyorum. Montör gayet güzel, memnunum. Ancak ben sadece rekabetçi oyunlar oynamıyorum. Ya da oynasam da hardcore şekilde değil. Eğer ki siz rekabetçi oyun ağırlıklı oynuyorsanız TN panelden başkasına bakmayın derim. Çünkü üst seviye haricinde IPS ve VA panellerde ister istemez ghosting oluyor. Tabii üst seviye olanlar da 5000₺'nin üstünde fiyata sahipler.

Hocam vallahi TN'nin görüntü kalitesini beğenmiyorum e sporcuda olmucam yani sadece ciddi oynuyorum biraz ama videoda dizie izliyorum ağırlıkı ondan sordum ghosting olayı aşırımı oluyor oynanmayacak gibi mi yani

@atabers Panelden dolayı.

Bendeki de tam olarak böyle. Sizdeki de böyle miydi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı