Monitör önerisi

Faster'a alınca LG'nin bu modellerinde tersine ghosting(hatta yukarıda atmıştım başka ismi var mı bilmiyorum) olduğundan 1.9ms olması anlamsız olmuyor mu? Ben bu iki monitörde parlaklık şikayeti hiç görmedim. 24G2U'nun eskiden kullandığı panelde birkaç şikayet gördüm onun dışında görmedim hiç.
Pardon "Normal" ayarıymış tekrar baktım, yanlış hatırlmışım.

1ms derken bunun içine 1.9ms dahi girer. Çoğu monitörde durum bu şekilde. Pazarlama işte.

Bu arada x24ih'de Overdrive ayarı yapınca freesync/gsync kapanıyor diye biliyorum.
ben de x24ih var ayarlarda overdrive diye bir bölüm yok response time olarak geçiyor 4 kademeden oluşuyor 2. fast olarak 4. faster olarak geçiyor 3 ve 4 de ghosting oluşuyor 3 de çok belirgin olmasa da 4 belirginleşiyor ama sadece ufo testinde farkettim onun dışında oyunda anlaşılmıyor çok 4. seviye yaptığımda otomatik 1ms e geçiyor mu yoksa özel bir ayar daha mı yapmam lazım bir de hdmi ile bağladığım da 120 hz oluyor 144 için dp mi lazım ya da laptop a 2. ekran olarak kullanıyorum laptop un girişi mi düşük versiyon yanıt verirseniz sevinirim (Laptop: HP 15ba-028nt)

Ben de X24ih var ayarlarda OverDrive diye bir bölüm yok response time olarak geçiyor 4 kademeden oluşuyor 2. Fast olarak 4. faster olarak geçiyor 3 ve 4 de ghosting oluşuyor 3 de çok belirgin olmasa da 4 belirginleşiyor ama sadece ufo testinde fark ettim onun dışında oyunda anlaşılmıyor çok 4. seviye yaptığımda otomatik 1ms e geçiyor mu yoksa özel bir ayar daha mı yapmam lazım bir de HDMI ile bağladığım da 120 Hz oluyor 144 için DP mi lazım ya da laptop a 2. ekran olarak kullanıyorum laptop un girişi mi düşük versiyon yanıt verirseniz sevinirim (Laptop: HP 15BA-028NT)

Evet isimleri değişebiliyor OverDrive ya da response time olarak. Monitörün ayarlarını bilmiyorum hiç görmedim fakat ayrı bir ayar olarak olması gerekiyor. x24ih'nin iyi ayarı 2. kademede zaten, 1ms moduna alınca kademe 3-4'teki gibi ghosting olabilir.
NVIDIA denetim masasında çözünürlük değiştirme kısmına gelip çözünürlükten diğer 1920x1080 çözünürlüğü seçmeyi dener misiniz?

Evet isimleri değişebiliyor OverDrive ya da response time olarak. Monitörün ayarlarını bilmiyorum hiç görmedim fakat ayrı bir ayar olarak olması gerekiyor. x24ih'nin iyi ayarı 2. kademede zaten, 1ms moduna alınca kademe 3-4'teki gibi ghosting olabilir.
NVIDIA denetim masasında çözünürlük değiştirme kısmına gelip çözünürlükten diğer 1920x1080 çözünürlüğü seçmeyi dener misiniz?
Knk AMD kullanıyorum 1080p yaptım bilgisayarı tek sorum monitör 144 Hz e HDMI ile bağlayınca oluyor mu kitapçıkta yok çünkü bu bilgi yoksa DP ile mi bağlamlıyım HDMI ile 144 oluyorsa laptop un versiyonu düşük olabilir 1.2 falan o yüzden mi kaynaklanmaktadır

Mod 3 de kullanıyorum ghosting yok bende fakat IPS glow var
Mod 2 de kullanmanız daha iyi olur Mod 3'te overshoot oluyor.

Pardon "Normal" ayarıymış tekrar baktım, yanlış hatırlmışım.

1ms derken bunun içine 1.9ms dahi girer. Çoğu monitörde durum bu şekilde. Pazarlama işte.
Hocam bir sorum daha var. G24F indirime girmiş almayı düşünüyorum sizce bu monitörün renk doğruluğu nasıl? sRGB moduna alınca dE Whitepoint ve Grayscale çok sapıyor. Bu beyaz ve gri tonlarını doğru veremediği anlamına geliyor değil mi? dE*00 ve dH'00'ın ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok.
1638264224520.png

Aynı zamanda içerik üretmek içinde kullanmayı düşünüyorum bu monitörü. Aşağıda monitör kalibre edilmiş renk doğruluğu iyi görünüyor fakat Picture Modda edilmiş, sRGB %120 olması benim için kötü. Aynı değeri sRGB modda elde edebilir miyim?
1638264279481.png

@OMFG EPIC geçmiş konulara bakarken sizin de monitör bilgili olduğunuzu gördüm. Size de sormak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam bir sorum daha var. G24F indirime girmiş almayı düşünüyorum sizce bu monitörün renk doğruluğu nasıl? sRGB moduna alınca dE Whitepoint ve Grayscale çok sapıyor. Bu beyaz ve gri tonlarını doğru veremediği anlamına geliyor değil mi? DE*00 ve dH'00'ın ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok.
Eki Görüntüle 1229472

Aynı zamanda içerik üretmek içinde kullanmayı düşünüyorum bu monitörü. Aşağıda monitör kalibre edilmiş renk doğruluğu iyi görünüyor fakat Picture Modda edilmiş, sRGB %120 olması benim için kötü. Aynı değeri sRGB modda elde edebilir miyim?
Eki Görüntüle 1229474
@OMFG EPIC geçmiş konulara bakarken sizin de monitör bilgili olduğunuzu gördüm. Size de sormak isterim.

Overshot ne oluyor tam olarak

Hocam bir sorum daha var. G24F indirime girmiş almayı düşünüyorum sizce bu monitörün renk doğruluğu nasıl? sRGB moduna alınca dE Whitepoint ve Grayscale çok sapıyor. Bu beyaz ve gri tonlarını doğru veremediği anlamına geliyor değil mi? dE*00 ve dH'00'ın ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok.
Eki Görüntüle 1229472

Eki Görüntüle 1229474
İçerik üretmekten kastınız oyun videosu yapmak ya da benzeri işlerse, kameramla çektiğim fotoğrafları/videoları basitçe düzenlemek istiyorum diyorsanız hiç detaya girmeye gerek yok. %100'ün üstünde sRGB değeri olmayan bir monitörü alıp geçebilirsiniz.

Profesyonel fotoğraf/video/tasarım işiyle uğraşıyorum diyorsanız zaten 8 bit panel almanın bir mantığı yok.

Geri
Yukarı