Monitör önerisi

Ali.-.Alkan

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bu konu hakkında geçen günde konu açmıştım. İkinci el monitör bakıyorum fakat gerçekten işin içinden çıkamıyorum artık. Araştırıyorum monitörleri. Dell S2422HG, Acer EG240y, MSI G242, ASUS VG249Q1R, ASUS VG258QR, AOC 24G2U gibi modelleri araştırdım fakat hangi foruma gitsem hangi konuya gitsem birisi çıkıyor onda ghosting var bunda bu sorun var diyor. Onun attığı modeli araştırıyorum başka bir konuda o modele birisi bir şey diyor. Gerçekten işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim. Önerilere de açığım. Bu standartlarda monitörleri bakıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Monitörleri artı eksi olarak dizersek;

S2422HG: +İyi bir renk gamı, kontrast, iç yapı / malzeme kalitesi ve arka aydınlatma sunuyor.
- Hafif ghosting, normal kullanıma etki etmez.

EG240Y: + Sıradan monitör, artısı yok.
- Özelliği yok, bayağı boş.

VG249Q1R: +Sıradan bir monitör ama anlamsız tutuluyor, artısı yine yok.
- Kötü iç yapı, siyah ekran gelip gitme sorunları.

G242: + Yüksek renk gamı, ortalama üstü tepkime.
- Şansa göre Ghosting, kötü siyah eşitliği

Aoc 24G2U: +Yüksek renk gamı, iyi bir tepkime.
- Aşırı yüksek renk gamı aşırı doygun renkler vereceğinden rahatsız edebilir ve ölü piksel oranı yüksek. kelepir olmadığı sürece önermem. Kötü değil ama.

Sonuç: S2422HG, ucuza bulunursa 24G2U. Umarım açıklayıcıdır.

Monitörleri artı eksi olarak dizersek;

S2422HG: +iyi bir renk gamı, kontrast, iç yapı / malzeme kalitesi ve arka aydınlatma sunuyor.
- Hafif ghosting, normal kullanıma etki etmez.

EG240y: + sıradan monitör, artısı yok.
- Özelliği yok, bayağı boş.

VG249Q1R: +sıradan bir monitör ama anlamsız tutuluyor, artısı yine yok.
- Kötü iç yapı, siyah ekran gelip gitme sorunları.

G242: + yüksek renk gamı, ortalama üstü tepkime.
- Şansa göre ghosting, kötü siyah eşitliği.

AOC 24G2U: +yüksek renk gamı, iyi bir tepkime.
- Aşırı yüksek renk gamı aşırı doygun renkler vereceğinden rahatsız edebilir ve ölü piksel oranı yüksek. Kelepir olmadığı sürece önermem. Kötü değil ama.

Sonuç: S2422HG, ucuza bulunursa 24G2U. Umarım açıklayıcıdır.

Gerçekten çok teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için hocam. Elinize bilginize sağlık. Gerçekten kafam çok karışmaya başlamıştı çünkü. Ama bu yeteri kadar bilgilendirici oldu.

Hocam bir monitördeki ghosting miktarı neyse kırkında da aynı değil mi? Nasıl şansa göre oluyor
Ara sıra iyi ürünler veya kötü ürünler olabiliyor. Birisinde bayağı iyi sonuç alınırken diğer tüm modellerde berbat sonuç alındığı veya tam tersi. Siyah eşitliği de aynı şekil.

Yeni konular

Geri
Yukarı