Monitör önerisi

En iyiden kasıtla sizin aradığınız monitör arasında farklılık var. Bunu ilk önce bilin. En iyi olan monitör sana PUBG'de sonsuzluğu vermez. Ürün araştırırken aradığınız özelliklere göre en iyisini bulun. RTX 3090 için monitör tavsiyesi mesele bu konuda arkadaşın bütçe sınırı yoktu. Buyurun aynı monitörleri değerlendirin. Tek tek link atmayalım.

Ben ekran kartımın modelini söyledim yaşadığım sorunuda anlattım yeterli değil mi? Üstelik ekran Kartlarımız aynı değil ona 2-4K monitör lazımken bana değil o yüzden aynı monitörleri değerlendiremem

Son düzenleme:
DyAc teknolojisini kullanmayı düşünürsen şunu öneririm:

Görüntü önemliyse de şunu öneririm:
Fabrikada kalibre edilmiş olan bir monitördür.

Ben bu ikisi arasında PG259QNR modelini tercih ederdim. Daha fiyat/performans bir monitör. DyAc illaki şart bir teknoloji değil. BenQ monitör sahibi olan profesyonel oyuncular bile kullanmayabiliyor.

RTX 3090 için monitör tavsiyesi mesele bu konuda arkadaşın bütçe sınırı yoktu.
Aynı ekran kartı değil hocam. RTX 2070 Super, 1080p kartı. Yeni nesil oyunlarda 2K çözünürlük işlemede zorlanır.

DyAc teknolojisini kullanmayı düşünürsen şunu öneririm:

Görüntü önemliyse de şunu öneririm:
Fabrikada kalibre edilmiş olan bir monitördür.

Ben bu ikisi arasında PG259QNR modelini tercih ederdim. Daha fiyat/performans bir monitör. DyAc illaki şart bir teknoloji değil. BenQ monitör sahibi olan profesyonel oyuncular bile kullanmayabiliyor.

Aynı ekran kartı değil hocam. RTX 2070 Super, 1080p kartı. Yeni nesil oyunlarda 2K çözünürlük işlemede zorlanır.

Gerçek bir bilir kişi size ve size seslenen arkadaşa teşekkürler DyAc nedir neye yarar arkadasın IPS dedigi nedir kesin monitörde olmalı mıdır?

DyAc nedir neye yarar
Şuraya bakmanızı öneririm. Resimlerle, videolarla anlatılmış:
arkadasın IPS dedigi nedir kesin monitörde olmalı mıdır?
IPS, bir panel türüdür. Görüş açısı, renklerin canlılığı için en iyi paneldir ancak kontrastı düşüktür ve siyah tekdüzelik konusunda başarısızdır bu yüzden renkleri pek doğru iletemezler. Renk doğruluğu söz konusu olduğunda VA panel daha iyidir hatta bu yüzden bütçesi olmayan tasarımcılar sıkça tercih eder fakat VA monitörlerin de yapısı gereği gecikme süreleri yüksek ve ayrıca siyahlarda lekeleme, sıvanma sıkıntısı oluşturabiliyor. Rekabetçi oyunlar için şu anda en mantıklısı IPS panel. OLED monitörleri de bekleyebilirsiniz ancak 1080p OLED monitör yok, satışa girecekler 2K çözünürlükte yani bu durumda önerdiğim PG259QNR modelini tercih etmek daha mantıklı.

Daha fazlası için:

Şuraya bakmanızı öneririm. Resimlerle, videolarla anlatılmış:

IPS, bir panel türüdür. Görüş açısı, renklerin canlılığı için en iyi paneldir ancak kontrastı düşüktür ve siyah tekdüzelik konusunda başarısızdır bu yüzden renkleri pek doğru iletemezler. Renk doğruluğu söz konusu olduğunda VA panel daha iyidir hatta bu yüzden bütçesi olmayan tasarımcılar sıkça tercih eder fakat VA monitörlerin de yapısı gereği gecikme süreleri yüksek ve ayrıca siyahlarda lekeleme, sıvanma sıkıntısı oluşturabiliyor. Rekabetçi oyunlar için şu anda en mantıklısı IPS panel. OLED monitörleri de bekleyebilirsiniz ancak 1080p OLED monitör yok, satışa girecekler 2K çözünürlükte yani bu durumda önerdiğim PG259QNR modelini tercih etmek daha mantıklı.

Daha fazlası için:

Çok teşekkürler kararım sizin tavsiyenizdir ASUS alıyorum saygilar.

Geri
Yukarı