Monitör önerisi

Bloody25

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni bir ikinci bilgisayar alacağım bunun için bir monitöre ihtiyacım var. Şu anda kullandığım monitör Acer KG241QS 23.6” 1ms 165Hz Free-Sync TN Full HD Gaming (Oyuncu) Monitör - incehesap.com bu monitör. Ancak yeni alacağım PC daha çok gündelik basit şeyler için olacağı için bu kullandığım monitörü o. PC de kullanıp kendi asıl bilgisayarım için daha iyi bir monitör almayı düşünüyorum. Bu monitör TN olduğundan da çok hoşuma gitmiyor. Bütçemi 10.000TL'ye kadar zorlayabilirim. Ancak çok fazla rekabetçi oyun vs artık oynamıyorum. Yani o yüzden en iyi olmasından ziyade önceliğim F/P olması, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hem 2K çözünürlük hem 27" hem HDR G-Sync tüm işlerini görecektir kullanıyorum tavsiye de ederim yani.

Alternatif olarak bu da var daha ucuz ve Philips kendi panellerini üretebilen bir firma.

Hocam hem 27" hem 1080 hem de TUF Gaming muazzam ghosting ve yırtılmalar bu monitor fiyatını zerre hak etmiyor.

Hocam haklısınız fazla bakmadım.
Kendime almayı düşündüğüm Amazon.com.tr monitörü önereceğim arkadaşa sizce nasıldır ghosting hiç yok diyorlar bir sorun çıkmaz dendi.
Rekabetçi oyunlar fazla oynamıyorum dediği için başta önermedim renk konusunda fazla iyi olmadığını söyledikleri için.

Hem 2K çözünürlük hem 27" hem HDR G-Sync tüm işlerini görecektir kullanıyorum tavsiye de ederim yani.

Alternatif olarak bu da var daha ucuz ve Philips kendi panellerini üretebilen bir firma.

Teşekkürler öneriler için herkese, yani dediğim gibi 10.000TL verebilirim ama sanki bu 5000TL'likte fazlasıyla işimi görür gibi geliyor. Sadece panel olarak VA ve IPS arasında çok fark var mıdır? Ben daha çok IPS istiyorum bu sefer ki alacağım monitörde.

Hocam haklısınız fazla bakmadım.
Kendime almayı düşündüğüm Amazon.com.tr monitörü önereceğim arkadaşa sizce nasıldır ghosting hiç yok diyorlar bir sorun çıkmaz dendi.
Rekabetçi oyunlar fazla oynamıyorum dediği için başta önermedim renk konusunda fazla iyi olmadığını söyledikleri için.

ViewSonic genelde kullanıcılarını pek üzmez genelde en belirgin korku ölü piksel olur bu markada fakat desteği var ise tercih edilebilir benim Dell tercih etme sebebim kendisi bir panel üreticisi ve muhatap bulabilme arıza durumunda dediğim gibi beni hiç üzmedi şu ana kadar VA panel teknolojisi görsel kalite ile oyunu dengede tutma amaçlı bir paneldir ne TN kadar hızlı ne IPS kadar canlı renk sunar fakat hem oyun hem iş güç görmek istiyorum diyenler kullanabilir (kaliteli VA paneller tabii ki)

Teşekkürler öneriler için herkese, yani dediğim gibi 10.000TL verebilirim ama sanki bu 5000TL'likte fazlasıyla işimi görür gibi geliyor. Sadece panel olarak VA ve IPS arasında çok fark var mıdır? Ben daha çok IPS istiyorum bu sefer ki alacağım monitörde.

Dell 10k bütçede üzmeyecek bir model 5K olan monitor daha yeni piyasaya sürüldü YT'den incelemelere bakmadan almayın derim gördüğünüz kalite sizi üzmeyecek seviyede ise işinizi görecektir.

Geri
Yukarı