Monitör önerisi

Bütçe
5.5 - 6 bin tl

karmalp26

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit
System Manufacturer: Asus Rog Strix
System Model: B550-E Gaming Wifi
Processor: AMD Ryzen 5 5600
Memory: 32GB
Card name: NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
Monitör
Samsung Odyssey G4 LS25BG400EUXUF ve ViewSonic VX2428j
Herkese iyi günler, ben sistemim için monitör arıyorum (IPS) yardımcı olabilecek var mı?
Aklımdaki ürünler şunlar:
1- Samsung Odyssey G4 LS25BG400euxuf.
2- ViewSonic VX2428j 23.8" 0.5 ms.
ViewSonic VX2428j 24” 180Hz 0.5ms Fast IPS AMD FreeSync Premium Gaming monitör Amazon.com.tr

Samsung'u tercih etme sebebim 240 Hz olması ve bilindik, güvenilir marka olması ama birkaç kişi kötü yorum yapmış o yüzden kararsız kaldım sorunları var diyorlar. Yukarıdaki herhangi bir monitörü kullanan varsa yorumda belirtirse sevinirim.
Ayrıca bütçem maksimum 5,5 - 6 bin TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
ViewSonic e göre daha parlak ekran, panel kaliteli.
anladım hocam. Beni üzer mi samsung bilmiyorum bi kaç kişi kötü yorum yapınca bi önyargı oluştu içimde.

anladım hocam. Beni üzer mi samsung bilmiyorum bi kaç kişi kötü yorum yapınca bi önyargı oluştu içimde.
Kötü yorumlar G3 modeli içindi sanırım. G4 hakkında olumsuz şeyler duymadım ama bir kere karizmayı çizdirdiği için insanlar sıcak bakmıyor.

Kötü yorumlar G3 modeli içindi sanırım. G4 hakkında olumsuz şeyler duymadım ama bir kere karizmayı çizdirdiği için insanlar sıcak bakmıyor.

Evet G3 modeli VA panel oradan kaybediyor. Ghosting, ölü piksel vs. ama G4 modeli içinde birkaç forumda kötü yorumları vardı o yüzden bir tereddüte düştüm.

240Hz'ye ihtiyacın varsa Samsung işinizi görür.
Film ve dizi izlemelik renk performansı pek yok. Siyahlar kötü, renkler ise maviye kaçık. Çok eleştirisi yok. 240Hz/IPS olarak rakibi zaten yok.
ViewSonic'ler ile kıyaslanmaz.

FPS oyuncusu olduğum için yüksek Hz benim için önemli o yüzden G4'ü seçtim ama bir tık renk de önemli olmalı. Renkler çok mu kötü?

Evet G3 modeli VA panel oradan kaybediyor. Ghosting, ölü piksel vs. ama G4 modeli içinde birkaç forumda kötü yorumları vardı o yüzden bir tereddüte düştüm.
İnternette kötü yorumu olmayan bir ürün bulma şansın sıfır. İllaki zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor.

Geri
Yukarı