Monitör overclock ile 75 Hz yapılırsa zararı olur mu?

toprakcan

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitörü overclock ile 75 Hz yapsak gerçekten fark eder mi? Yani gerçek 75 Hz monitör gibi olur mu? Zarar verir mi?

Zarar verme ihtimali yüksektir. Monitör 75 Hz sağlıklı çalışıyor olsaydı, üretici onu 75 Hz yapar daha yüksek fiyata satardı. Zaten 60 ile 75 arasında çok büyük bir fark yok. Bence riske girmeyin.

Monitörü overclock ile 75 Hz yapsak gerçekten fark eder mi? Yani gerçek 75 Hz monitör gibi olur mu? Zarar verir mi?

Bir yerde okumuştum 75hzlerin çoğu zaten ocli oluyormuş, hatta 165'lerin çoğu 144'ten OC yapılıyormuş. Yani senin gerçek 75Hzli dediklerinin çoğunun da 60 olması muhtemel.

60Hz bir monitörde 5Hz OC üstünü tavsiye etmem. 5Hz için de OC'nin anlamı yok. Panel ısınacaktır daha fazla çıkıldığında.

Bilgisayar parçalarının askine monitörlerde hız aşıtma yapınca aşırı ısınma sorunu olmuyor. Güç kaynakları fazlasıyla yeterli olduğundan ve ek güç tüketimi çok olmadığından da sorun yaşayacağınızı sanmam.

Asus 144 Hz monitör aldım satarken 165 Hz diye satılıyor otomatik oc ile 165 yapabiliyorsunuz.
Biostan 3200 Luk ramleri 2666 MHz den ( tam hatırlamıyorum) 3200 geri yükseltmek gibi birşey herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı