Monitör overclock zararlı mıdır?

emies

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 60 Hz olan laptop dahili monitörümü 95 Hz'e çıkardım. Her şey çok güzel. Sadece oyunlarda 95 kullanacağım. Bir sorun çıkar mı acaba?

Merhaba. 60 Hz olan laptop dahili monitörümü 95 Hz'e çıkardım. Her şey çok güzel. Sadece oyunlarda 95 kullanacağım. Bir sorun çıkar mı acaba?
İnternetten edindiğim bilgiler doğrultusunda, laptop panellerine önerilmiyormuş hz overclocklama, yakma ihtimaliniz varmış. panel ısınmasına dikkat edin.

Benim daha çok sorum işlemcim vs. üzerine yük artar mı? Monitörüm yanar mı? gibisinden...

İnternetten edindiğim bilgiler doğrultusunda, laptop panellerine önerilmiyormuş hz overclocklama, yakma ihtimaliniz varmış. panel ısınmasına dikkat edin.
şuan dediğim gibi buz gibi. Yanma işlemi ısındıktan sonra mı oluyor pat diye mi yanıyor?

Benim daha çok sorum işlemcim vs. üzerine yük artar mı? Monitörüm yanar mı? gibisinden...

şuan dediğim gibi buz gibi. Yanma işlemi ısındıktan sonra mı oluyor pat diye mi yanıyor?
Herhangi bir bilgi vermek yalan olur bilmediğim konu hakkında yorum yapmamak en doğrusu. Ama kendi monitörümü 144hz'den 162Hz'e kadar çıkartabildim aylardır da kullanıyorum bi sorun olmadı. Ama duyduğum kadarıyla laptop panellerine önerilmiyor.

Monitörü bilmem ama ben ekran kartını overclocklarken mal oluyordum çok salaklığıma denk geldi memory clock'u arttırırken yavaş yavaş arttırmanız gerek core clock'da olduğu gibi ben sorun olmaz biraz atlasam diyip çok arttırdım ekrandaki renkler soldu ekran birbirine girdi çok korktum ama bir şey olmadı yapacaksanız her şeyden önce dikkatli olun ve bu riske girmenizi çok tavsiye etmem yanma ihtimali olduğundan bidaha yapmadım.

Geri
Yukarı