Monitör panel önerisi

Weafex

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an 75 Hz TN panel kullanıyorum renkler ve akıcılık iyi değil bende yeni 144 Hz monitör almaya karar verdim neredeyse %75 FPS oyunları oynuyorum bazen de hikayeli. Sizce VA panel mi yoksa IPS panel mi almalıyım? Hz ve tepkime süresi benim için önemli. Siz hangisini önerirsiniz? IPS daha canlı diyorlar fakat tepkime süresi fazla diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyguna bulursan IPS almanı tavsiye ederim. Ben de laptop monitöründen (galiba TN paneldi) IPS panelli monitöre geçtim, arada çok fark var önceden siyahlar gri gibiydi.

IPS çok canlı renkler sunar fakat tepkime süresi VA'ya göre daha yüksektir, kararınızı buna göre verin.

Dosya Ekleri

• IPS-vs-VA-vs-TN-Panel-Ozellik-ve-Karsilastirmasi.jpg
    IPS-vs-VA-vs-TN-Panel-Ozellik-ve-Karsilastirmasi.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 60
IPS panel tavsiye ederim.
Curve monitör istiyorsanız o modeller VA oluyor zaten. Piyasada'da eskisi gibi TN panel monitör kalmadı artık. Çok çeşit görmüyorum.

IPS çok canlı renkler sunar fakat tepkime süresi VA'ya göre daha yüksektir, kararınızı buna göre verin.

Vallahi çok fark olur mu 1ms TN panelden ondan korkuyorum yoksa benim de tercihim IPS panel
IPS panel tavsiye ederim.
Curve monitör istiyorsanız o modeller VA oluyor zaten. Piyasada'da eskisi gibi TN panel monitör kalmadı artık. Çok çeşit görmüyorum.
Curved alıcam aoc markasının ama ips renleride çok iyi bilemedim

@SkyRose hocam size bir şey danışıcaktım monitörle ilgili ASUS TUF VG27WQ1B kullanıcısıyım konsol için almıştım kaç Bit ve ayarlar hakkında sorularım olacaktı

Gerçek hız istiyorsanız TN alırsınız, fakat şu anki tüm paneller zaten hareketli sahnelerde hızlı. IPS panel düşünürseniz VG249Q yu VA panel düşünürseniz VG24VQ modellerini öneririm.

Geri
Yukarı