Monitör, PSU Hariç 1500 TL Sistem Önerisi

mustafa.oyanik

Hectopat
Arkadaşlar şu anda bilgisayarımda kullandığım '' Xigmatek Tauro Serisi 80plus 500W Güç Kaynağı '' ve '' AOC E2262Vw monitör '' ile birlikte yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bu parçaları yeni aldığım için tekrar masraf yapmak istemiyorum. Şuanda 1500 TL' lik bütçem var.

Edit: Sistemi genelde oyun oynamak için kullanıyorum.

1500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat
Kasayı çıkartırsan 225 tl cebinde kalıyor. Bu sistemi düşün derim. Hem ilerde ekran kartı da takabilirsin.

Bu arkadaşa katılıyorum, arta kalan parayı bellekleri 16 GB'a çıkarmak için kullan. Çünkü bu sistemde grafik yongası işlemciyle birlikte olduğundan ve grafik belleği olarak sistem belleğini kullandığından dolayı belleklerin fazla olması işine yarayacaktır.

Bu arkadaşa katılıyorum, arta kalan parayı bellekleri 16 GB'a çıkarmak için kullan. Çünkü bu sistemde grafik yongası işlemciyle birlikte olduğundan ve grafik belleği olarak sistem belleğini kullandığından dolayı belleklerin fazla olması işine yarayacaktır.
8Gb bellek yeterli zaten 16Gb bellek gereksiz ne kadar bellek takarsan o kadar GPU belleği yükselmez.

Evet zaten bu videoyu izledim. Hatta oyun testleride yapıldı bu sistemin. Bu sistemi toplayıp belki ileride lazım olursa ekran kartını upgrade edebilirim diye düşünüyorum fakat Dahili GPU ' lu yani APU işlemcilere ne kadar güvenebilirim bilmiyorum. Zaten ekran kartım yüzünden yeni bir sistem toplama kararı aldım şu anda Hd4850 kullanıyorum.

Kardeşim güzel bir upgrade olacaktır. Beklentin çok güzel değilse. Şuanda kullanıyorum. Bence F/P ürünler.

Dosya Ekleri

• Pc.png
    Pc.png
    96,1 KB · Görüntüleme: 276
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı