Monitör renk kayması

Yer
PSU
Arkadaşlar merhaba. Yaşadığım bir problem vardı, monitörde renk kayması sorunu. Forumda sormuştum HDMI kablomu değiştirmemi, veyahut başka bir bilgisayardan monitöre görüntü vermem tavsiye edilmişti. Her ikisini de yaptım. Monitörü bir laptopa bağladım ve onun ekranında renk kayması sorunu olmadı. HDMI kablomu değiştim kaliteli bir HDMI kablo aldım yine sorun değişmedi. Gözler benim daha 1 ay önce aldığım yeni sistemime çevrildi. Sistem daha yeni neden dolayı bu sorun kaynaklanıyor olabilir? Ekran kartı driverim güncel. Kısacası monitörü başka bir laptopa bağladım ekranda renklerde kayma olmadı, benim sistemde oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında bir problem olabilir ekran kartını farklı bir monitörde dene eğer sorun devam ediyorsa ekran kartında sorun vardır ama sorun devam etmiyorsa HDMI kablosunu farklı monitörde deneyin sorun devam ediyorsa sorun kablodadır devam etmiyorsa sorun monitördedir iyi forumlar.

Ekran kartında bir problem olabilir ekran kartını farklı bir monitörde dene eğer sorun devam ediyorsa ekran kartında sorun vardır ama sorun devam etmiyorsa HDMI kablosunu farklı monitörde deneyin sorun devam ediyorsa sorun kablodadır devam etmiyorsa sorun monitördedir iyi forumlar.
Kablodan kaynaklanması yeni kablo aldıktan sonra imkansız gibi bir şey. Laptopu monitöre bağladım. Monitör aynı sorunu vermedi. Monitörü de eledim gibi. Sistem yeni ekran kartımda nasıl sorun olabilir. Deliriyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı