Monitör seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Teşekkür ederim hocam

2000 TL Bütçeniz var ise 500, 750TL'ye bir IPS monitör 1250, 1500TL'ye ise TN panel 144HZ alın geçin. Size vereceğim tek tavsiyem budur. Hem çift monitör zevkine dönersiniz. Hem filmler gibi etkinliklerinizi IPS monitör ile izlersiniz, oyunlarınızı ise TN panelde oynarsınız.

Fortnite, Pubg, Apex gibi FPS Battle Royale oyunları için kesinlikle TN paneldir. Tepkime süreleri daha iyidir hepsinden. VA,IPS panelde 1 MS yazan hiç bir monitöre de kanma, hikaye. VA alacağına gidip IPS alabilirsin eğer görüntüye çok önem vereceksen. Ama dediğim gibi yaparsanız mis gibi olur.

2000 TL Bütçeniz var ise 500, 750TL'ye bir IPS monitör 1250, 1500TL'ye ise TN panel 144HZ alın geçin. Size vereceğim tek tavsiyem budur. Hem çift monitör zevkine dönersiniz. Hem filmler gibi etkinliklerinizi IPS monitör ile izlersiniz, oyunlarınızı ise TN panelde oynarsınız.

Fortnite, Pubg, Apex gibi FPS Battle Royale oyunları için kesinlikle TN paneldir. Tepkime süreleri daha iyidir hepsinden. VA,IPS panelde 1 MS yazan hiç bir monitöre de kanma, hikaye. VA alacağına gidip IPS alabilirsin eğer görüntüye çok önem vereceksen. Ama dediğim gibi yaparsanız mis gibi olur.
2 monitörü sığdıracak masam yok malesef. Tek monitör için öneriniz var mı peki bana ?
İstediğiniz ekran boyutu aralığı, hz aralığı ve ayak yapısını (oval, kare yada v şekilli falan) belirtirseniz inceleyip buraya yazarım.
BenQ 24" XL2411 Zowie Gaming Led Monitör - Vatan Bilgisayar
Şekil olarak bu tarz olabilir. Görüntü canlılığı, mhz ve ms değerleri beklentilerimi karşılasın istedim.

2 monitörü sığdıracak masam yok malesef. Tek monitör için öneriniz var mı peki bana ?

BenQ 24" XL2411 Zowie Gaming Led Monitör - Vatan Bilgisayar
Şekil olarak bu tarz olabilir. Görüntü canlılığı, mhz ve ms değerleri beklentilerimi karşılasın istedim.
Sadece oyun için alacaksan BenQ XL2411P almalısın. P olmayanında Displayport yok. Renk olarak videolarda soluktur ama oyun performansı olarak 10 numara monitör. Viewsonic XG2405 IPS Gaming bakabilirsin. İade hakkınız var zaten. 5 kere de olsa iade edebilirsin memnun kalmazsanız. Yani illa videolara da önem veriyorsanız oyun 2. plana girecekse IPS Gaming monitörlere bakın. 1 MS, 5 MS takılmayın bu kadar 144Hz olsun ama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı