Monitör sesi geliyor bu sefer kulaklık sesi gidiyor

Şuan arkaya bağladım kulaklık dan ses geliyor.
Monitör'den ses geliyor.
Bu monitörün arkasındaki yeşil kablo ne acaba o mu benim kafamı karıştırıyor şuan o çıktı ve çıkmasına rağmen monitörden ses geliyor o neyin nesidir ?
Üstünde G yazıyor

Bir de şimdi bu üzerinde G yazan green i temsil eden kablomun yeri kasamın arka tarafın da işgal edildi bunu nereye takacağım ön tarafamı takayım bide bu kablo tam olarak nedir açarmısınız ?
HDMI ya takmaya çalışmıştım olmadı galiba HDMI yassıydı benimki düz olması gerek VGA dır o halde

Bir de şimdi bu üzerinde G yazan green i temsil eden kablomun yeri kasamın arka tarafın da işgal edildi bunu nereye takacağım ön tarafamı takayım bide bu kablo tam olarak nedir açarmısınız ?
HDMI ya takmaya çalışmıştım olmadı galiba HDMI yassıydı benimki düz olması gerek VGA dır o halde
Yeşil olan jak ses kablosu. Monitörünüzden ekran kartına giden kablo Display Port kablosu. Yeşil kabloyu takmanıza gerek yok şimdilik.
Display Port:
dp.jpeg

VGA:
vga.jpg

Yani yeşil kablo fazlalık diyorsunuz yani display port o yeşil G olan green i temsil eden kablonun görevini yapıyor zaten diyorsunuz. Bende diyorum bu ne işe yarıyor çıkarıyorum birşey olmuyor takıyorum olmuyor :)

Monitördeki yeşil kablo belki de başka cihaza takıldığı zaman sesi alsın diye olabilir. Mesela telefondaki sesi monitöre vermek gibi. Hiç denemedim ama aklıma böyle bir şey geldi.

Geri
Yukarı