Monitör sinyal yok deyip ışığı sarı yanıyor

Wortexprfo

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarimda bir sıkıntı. Var ilk aldığım zamanlar sorunsuz çalışıyordu, sonra oyun oynarken ekran gidip gelmeye başladı. Yani siyah ekran çıkiyor ama arka planda çalışıyordu PC fakat güc kablosunu çıkarıp taktigimda ekran geliyordu. Bir süre böyle olmaya başladı fakat şu an monitörun ışığı sarı yanıyor. Kasa çalışıyor fakat monitör sinyal yok hatası verip kapanıyor, görüntü hiçbir türlü gelmiyor. Yani sürekli sarı ışık yanıp sinyal yok diyor PC. Bir türlü açamadım. Sorun sizce monitörde midir, kasada mıdır? Anlamadım gitti. Denedigim diğer türlü yöntemler şunlar; RAM'leri çıkarıp sildim ve taktim, BIOS pilini çıkarıp taktım belki sorun ondadır diye fakat çıkarmadan önce de hala açılmiyordu, şimdi de açılmıyor. Onun dışında tüm fanlar çalışıyor. Sizce sorun neden kaynaklanıyor? Arkadaşlar? Yardımcı çok olursanız sevinirim.

Aşağıya detaylı resim bıraktım arkadaşlar, bilgili arkadaşlar yardımci olursa çok sevinirim 🥺

Dosya Ekleri

• IMG_20240523_143632.jpg
    IMG_20240523_143632.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20240523_143310.jpg
    IMG_20240523_143310.jpg
    126,9 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20240523_143300.jpg
    IMG_20240523_143300.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20240523_143245.jpg
    IMG_20240523_143245.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci destekliyorsa ekran kartını çıkarıp görüntüyü anakarttan alın. Sorun monitörde mi anlamak için imkan varsa PC'yi TV'ye bağlayıp deneyin.

Anakartın muhtemelen cold boot sorunu çıkartıyor aynı sorunu yaşayan çok insan var ramlerin yerlerini değiştirdiğinde sorunun muhtemelen çözülecektir. örn. 2 ve 4 de takılıysa 4 tekini 2 ye tak.Bios girip xmp kapat sonra tekrar xmp yi aktif hale getir.

İşlemci destekliyorsa ekran kartını çıkarıp görüntüyü anakarttan alın. Sorun monitörde mi anlamak için imkan varsa PC'yi TV'ye bağlayıp deneyin.

Ekran kartı takılı halde anakart girişine taksam çalışır mı peki hocam?

Anakartın muhtemelen cold boot sorunu çıkartıyor aynı sorunu yaşayan çok insan var RAM'lerin yerlerini değiştirdiğinde sorunun muhtemelen çözülecektir. Örneğin. 2 ve 4 de takılıysa 4 tekini 2'ye tak. BIOS girip XMP kapat sonra tekrar XMP'yi aktif hale getir.

Yerlerini değiştirmiştim fakat sanırım yuvaları değiştirip denemeliyim, yani öyle mi hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartını çıkartıp ana kart girişine takıp çalıştırdım hala aynı sorun ana kartta veya ekran kartında sanirim
İşlemciniz nedir? Dahili grafik desteği olmayan işlemciyle anakarttan görüntü alamazsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı