Monitör televizyon önerisi

Wei Shen

Centipat
Uzun yıllardır dizüstü bilgisayar kullanıyorum, uzun yıllardır hatta kafadan 10 sene diyelim; bir kerede oturup 40 dk boyunca sabit televizyon izlememişimdir. Televizyon bana çok büyük geliyor izleyemiyorum, sorun büyüklük mü bilmiyorum kafam karışık. Sorunun ne olduğunu ve ne istediğimi tam bilmiyorum. Galiba ben alışmadığım için uzaktan koltukta oturup bir şey izleyince yoruluyorum. Yakından izlemem gerekiyor, dizüstü bilgisayar pozisyon ve büyüklük açısından konforlu değil ve zevk vermiyor. Yakından izleyebileceğim ortalama 60-70 CM (24 inç oluyor galiba bilmiyorum) uzunluğunda gözümü bozmayacak televizyon kalitesi verebilecek uygun bir monitör arıyorum. Oyun oynamıyorum, sosyal medya içerikleri ve film için kullanacağım o yüzden tamamen canlı görüntü ve renk kalitesi odaklı olmasını istiyorum. Kavisli ekran olursa iyi olur ama bütçeme yeter mi bilmiyorum. 1000 TL'ye kadar çıkabilirim ama 800 liraya da iyi ekranlar varsa önerin. Laptop, telefon her şeyi üst üste aldım kurudum. Bulaşık makinesi de alacağım taksitlerim çok fazla. 100 lira daha koy bunu al çok fark eder diyorsanız 1100 TL'ye de çıkabilirim. Benim bu konuda hiç bilgim yok o yüzden araştırdım karar veremedim. Teşekkürler.

Hocam işinizi görecek ve yeterli kalitede şu var: Samsung C24F390 24" VA Panel LED Curved Monitör, Full HD, FreeSync, 72 Hz: Amazon.com.tr: ofismen(anatelsan)

Fazla para harcamaya gerek yok. Kötü monitör değil ve işiniz rahatlıkla görür.
Ve ek olarak gelecek tavsiyelerden IPS ve VA panel olan monitörleri seçmeye dikkat edin. TN panel günlük kullanım için iyi bir deneyim yaşatmaz.
Monitör gayet iyi fakat daha ucuza almak isterseniz şu ürünü tercih edebilirsiniz hocam.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, iş güç derken anca girebildim şimdi bakıyorum. Tavsiyelerinizi karşılaştırma yaparken az çok bilgi edindim. Şimdi film izlemek için Hz değeri ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olduğunu biliyorum.
@Serpenos O kadar para vermişken en iyisini IPS LED ekran almak istiyorum, VA paneller sadece siyahı iyi gösteriyor diye biliyorum. @CRACK34 27 inç güzel ama bütçemi aşıyor. Diğeri 60 Hz ve IPS değil. En düşük 75 hz ve İPS panel olan bir monitör almaya karar kıldım. Teşekkürler.

Hem IPS LED ekran olmasından dolayı hemde 1 MS tepkime süresi olmasından dolayı Acer'in bu ürünü çok mantıklı ve hoş duruyor; Acer NITRO VG240Ybmiix 23.8" 75Hz 1ms FreeSync Full HD IPS Monitör 865 TL.

Acer markasına güvenmediğim için ve tasarım kalitesinden dolayı Philips'in bu ürünü düşünüyorum ama bilemiyorum. Arada kaldım.
1.015 TL = Philips 246E9QJAB 23.8" 75Hz 5ms (Analog+HDMI+Display) Fiyatı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı