Monitör Temizleme Kiti Ekranda İz Bırakıyor

SvenNoderT

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar monitörümü Addison marka bir ekran temizleme kitiyle siliyorum. Sırasıyla şu adımları izliyorum;
  • Monitör tam olarak soğuduktan sonra kitin içinden çıkan mikrofiber bez ile kuru bir şekilde ekranın tozunun alıyorum,
  • Ardından bezi, tozu aldığım tarafın tersine çevirip katlıyorum ve ekran temizleme sıvısını beze sıkıp yatay olarak tek bir yöne doğru bastırmadan nazik bir şekilde siliyorum,
  • Katlı olan bezi açmadan sildiğim tarafın tersiyle yani kuru olan tarafıyla bir daha siliyorum.
Sildikten sonra monitördeki lekeler gidiyor fakat fotoğraftaki gibi silme izleri kalıyor. Monitörü kullandığım ilk birkaç ay boyunca böyle bir sorunum yoktu. Bezin kirlendiğini düşünüp kullanma talimatındaki gibi ılık suda yıkadım ve iyice kuruduktan sonra tekrar denedim fakat sonuç değişmedi. Ne yapmamı önerirsiniz?

IMG_1288.JPG

bez kirli olduğunda yapar bunu genellikle. içinden çıktı diyorsun , mutfak deterjanıyla bezi yıkayıp kurutup öyle dener misin

@rubyred Ben de bezin kirli olduğundan şüpheleniyorum. Ilık suda yıkayıp denedim fakat işe yaramadı. Dediğinizi de bir deneyeyim. Mutfak deterjanı derken prili kastediyorsunuz değil mi?

Son düzenleme:
Ben de bezin kirli olduğundan şüpheleniyorum. Ilık suda yıkayıp denedim fakat işe yaramadı. Dediğinizi de bir deneyeyim. Mutfak deterjanı derken pirili kastediyorsunuz değil mi?
Aynı problemi kasanın temperli cam kısmında yaşıyorum bende, çözüm olarak şimdilik sildikten sonra kuru kağıt havlu ile tekrar üzerinden geçiyorum izleri alması için.

@Dreamwalker Kullandığım ekran temizleme spreyi uçucu olduğu için daha silerken uçuyor zaten. Kuru bir şeyle üzerinden geçmek pek bir işe yaramıyor.

Son düzenleme:
Ben hiç temizlemiyorum. Bazen elime geçerse ıslak mendille bi ekran kirini alıyorum. Bu kadar titizliğe gerek yok. Plastik ürün ne de olsa sile sile aşınır.

Ben hiç temizlemiyorum. Bazen elime geçerse ıslak mendille bi ekran kirini alıyorum. Bu kadar titizliğe gerek yok. Plastik ürün ne de olsa sile sile aşınır.

Çok sık silmiyorum fakat haftada bir tozunu alıyorum. Bazı yerlerde yapışmış inatçı lekeler oluyor o zaman mecburen temizleme sıvısını kullanıyorum.

Bu arada arkadaşlar 22" LCD bir televizyonum var, onun ufak bir bölgesinde denedim aynı şekilde iz kalıyor. Bezi mutfak deterjanıyla ılık suda yıkayıp önce bu eski TV'de deneyeceğim. İz kalmazsa monitörü de sileceğim.

Camsil ile silinen TV de de aynı sonucu alıyordum, belli ki temizleme kiti de pek farklı bir içeriğe sahip değil. Gerçi temizleme maddesinden değil temizlenecek yüzeyden kaynaklı bu. Bu şekilde iz kaldığı zaman tüy bırakmayacak bir bez yada havlu kağıtla çok bastırmadan ama belli bir baskıda uygulayacak şekilde izler kaybolana kadar tekrarlı şekilde üzerinden geçiyordum, nispeten sonuç alıyordum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı