Monitör tepkime süresi ne kadar önemlidir?

SIOBHAN

Kilopat
Samsung LC24FG73FQMXUF monitörüm var, MOBA oyunlarında (LOL tarzı) monitör tepkime süresi (yanıt süresi) önemli midir? En hızlısına alınır mı? En hızlısına alınca rengi soluyor, avantaj sağlar mı? 1 ms-5 ms olayı LOL tarzı oyunlarda çok avantaj sağlamıyorsa kalsın.

Hani şu araba yarışında gazlarken bulanıklık çıkar ya arkadan 1 ms'de çıkmıyor her şeyi gösteriyor. Ayrıca 1 ms kullanan biri olarak hiçbir faydasını görmedim. Ben belki bulanıkken zevk alıyorum :D.

Sadece bulanıklık ile ilgisi varsa kullanmayacağım ekranı solgun gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
En düşük tepki süresi profesyonel oyuncu olmadan pek önemli değil aslında.
Çünkü çoğu insan aradaki hareket bulanıklığını ayırt edemiyor çünkü. Ben de oyunlarda ayırt edemeyenlerdenim mesela.
Sadece UFO ghosting testte görebiliyorum farkı ama oyuna girince bir fark göremiyorum.
Ama ben göremiyorum diye kimse göremez diye bir şey yok elbet.

Genel kullanım da yapacak insan için en düşük tepkime süresi ilk plana koyulacak bir özellik değil. Çünkü görüntülerin renkleri ve görüş açısı da önemli sadece oyun oynamıyoruz. Film de izliyoruz bazen yazı da okuyoruz.
O yüzden biraz dengeli almak lazım monitörü.

Bu söylediklerim Profesyonel oyuncular için geçerli değil. Ki profesyonel oyuncu da gelip forumda monitör tavsiyesi istememeli zaten. Kendisi bizzat kendine lazım olanı bilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı