Monitör yansıması

FiReeAnGeL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta da belirttiğim gibi monitörüm de yazılar olsun, simgeler olsu, n sağa doğru yansıyor ve ekranda çizgi çizgi dalgalanıyor. R bundan yaklaşık 1 2 saat önce siyah ekranda kalıyordu. Bilgisayar tamamen C diskine format attırdım, siyah ekranda kalma problemi düzeldi fakat hala ekranda çizgi çizgi dalgalanmalar ve yazı ve simgelerin sağ tarafında bir su yansıması gibi yazıların ve simgelerin yanında siyahlık çıkıyor. Arkadaşlar bunu nasıl düzeltebilirim bir bilginiz varsa yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20201016_203017.jpg
    20201016_203017.jpg
    141,6 KB · Görüntüleme: 292
Eğer monitör sorunsuzsa ekran kartında sorun olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum ama ekran kartında sorun yoksa aynı olasılık monitör için geçerlidir. Fikrim budur.

Başlıkta da belirttiğim gibi monitörüm de yazılar olsun, simgeler olsu, n sağa doğru yansıyor ve ekranda çizgi çizgi dalgalanıyor. R bundan yaklaşık 1 2 saat önce siyah ekranda kalıyordu. Bilgisayar tamamen C diskine format attırdım, siyah ekranda kalma problemi düzeldi fakat hala ekranda çizgi çizgi dalgalanmalar ve yazı ve simgelerin sağ tarafında bir su yansıması gibi yazıların ve simgelerin yanında siyahlık çıkıyor. Arkadaşlar bunu nasıl düzeltebilirim bir bilginiz varsa yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.
Sorun muhtemelen kablo veya monitör kaynaklı. VGA mı kullanıyorsun?

Evet VGA kablo kullanıyorum.

Biraz monitör ile oynadığımda gidip geldiğini gördüm yansımanın monitör arkasındaki kabloyu biraz oynattığımda düzeldiğini gördüm. Cevaplar için teşekkürler.
Konu kilitlenebilir.

Geri
Yukarı