Üniversiteye yerleşmek mi bir sene daha çalışmak mı?

keremqq

Hectopat
Daha fazla  
Ben geçen yıl 12. sınıfta açığa geçtim bu yüzden 12. sınıf konularının fen kısmı yok. Bu yıl mezun senemdeyim ve çalışmaya Mart'ta başladım. Mart'tan önce hiç çalışmadım. Girdiğim TYT denemelerinde 60-75 arası bir net çıkardığımdan TYT'ye başlamadan Mart'tan beri sadece AYT çalışıyorum (12. sınıf konularına daha başlamadım). Netlerimin çoğu matematik ve fizikten olmak üzere 100-150k bandında. Sizce bu yıl üniversiteye yerleşmeli miyim yoksa bir yıl daha çalışıp seneye daha iyi bir üniversiteyi zorlamalı mıyım?

İTÜ makine mühendisliği istiyorum. 10 binden kapattı 2023'te. İkinci tercih olarak YTÜ düşünüyorum. O da 26 bin.
Eğer disiplinli çalışabileceksen 1 sene daha mezuna kal, yok ben gene yatacam diyosan 1 sene kendine yazık edersin. Bak ben kendimden örnek vereyim şuan 12.sınıfım ve şuanki netlerimle 50k civarındayım ve disiplinden eser yok o yüzden kesinlikle yazıcam ben bi sene daha çekemem mesela ama yukarda yazdığım gibi çalışacaksan ve bu bölümlere gitmeyi gerçekten istiyorsan ben kal derim.

Ben geçen yıl 12. sınıfta açığa geçtim bu yüzden 12. sınıf konularının fen kısmı yok. Bu yıl mezun senemdeyim ve çalışmaya Mart'ta başladım. Mart'tan önce hiç çalışmadım. Girdiğim TYT denemelerinde 60-75 arası bir net çıkardığımdan TYT'ye başlamadan Mart'tan beri sadece AYT çalışıyorum (12. sınıf konularına daha başlamadım). Netlerimin çoğu matematik ve fizikten olmak üzere 100-150k bandında. Sizce bu yıl üniversiteye yerleşmeli miyim yoksa bir yıl daha çalışıp seneye daha iyi bir üniversiteyi zorlamalı mıyım?

Bence kesinlikle daha iyi bir üniversiteye zorlamalısın günümüzde her bölümden her yıl binlerce mezun çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı