Monitörde 1-2 saniye siyah ekran oluyor

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi 1 hafta önce aldım eski monitörümü kullanıyorum ve rastgele aralıklarla ekran 1 - 2 saniye siyah ekran olup geri dönüyor bunun çözümü nedir?

Sistem:

i3 10100F.
8 GB RAM.
GT1030.
H410 MSI.

Tüm parçalar sıfır.

%99 ihtimalle bağlantı problemi. Ya kasaya giren kablo ucunda ya monitöre giren kablo ucunda ya da kablonun kendisinde arıza vardır.

%99 ihtimalle bağlantı problemi. Ya kasaya giren kablo ucunda ya monitöre giren kablo ucunda ya da kablonun kendisinde arıza vardır.

Olabilir çünkü ben monitörün kablosuna bir kere dokununca ekran gidiyor ve gelmesi için 5 - 10 dakika kabloyu eski haline getirmeye çalışıyorum.

Alakasız gibi gözüksede evde prizleri kontrol edin biri ışıkları açıp kapasın veya ütü takın kettle deneyin zamanın da bizim evde bu sorun vardı banyonun ışığını açsak monitör 1-2 saniye gidiyordu eğer elektrik sistemi ile alakalıysa acil elektrikçi çağırın yoksa benim gibi anakartın bozulabilir.

Aynı sorun bendede var, sanırım evin elektrik tesisatıyla ilgili, evde biri ışık açınca bazen senin gibi 1-2 saniye gidip geliyor, evdeki ışık prizi veya diğer elektrik aletleri bir anda fazla elektrik akımı çektiği için oluyor sanırım.

Aynı sorun bendede var, sanırım evin elektrik tesisatıyla ilgili, evde biri ışık açınca bazen senin gibi 1-2 saniye gidip geliyor, evdeki ışık prizi veya diğer elektrik aletleri bir anda fazla elektrik akımı çektiği için oluyor sanırım.
Hocam bir elektrikçi çağırın baksın eğer iyi bir siteminiz varsa risk almayın 4 yıl önce benim laptop anakartı öyle yandı bir ton masraf çıktı 100 TL elektrikçi çağırsam 1000 TL cepte kalacaktı.

Hocam bir elektrikçi çağırın baksın eğer iyi bir siteminiz varsa risk almayın 4 yıl önce benim laptop anakartı öyle yandı bir ton masraf çıktı 100 TL elektrikçi çağırsam 1000 TL cepte kalacaktı.
Ben bu şekilde 1 yıl kullandım sorun olmadı, ama evet gelecekte olabilir, herşey olabilir, elektrikçi çağırmak istiyorum ama 1 hafta gibi sanırım oda kullanılamayacak duvarlar falan kırılması gerekiyor sanırım.
Kullandığım priz yetersizde olabilir, çünkü 27 inc monitör kullanıyorum, fazla volt çekiyor olabilir.

Arkadaşlar sistemimi 1 hafta önce aldım eski monitörümü kullanıyorum ve rastgele aralıklarla ekran 1 - 2 saniye siyah ekran olup geri dönüyor bunun çözümü nedir?

Sistem:

i3 10100F.
8 GB RAM.
GT1030.
H410 MSI.

Tüm parçalar sıfır.

Kanka aynı sorun bende de var ve monitörüm çok eski tamamen monitörden kaynaklanıyor yeni bir monitör al düzelir.

Geri
Yukarı