Monitörde 1 ölü pixelden değişim yapılmadı

Bianos

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 14 Şubatta LG24GN600b adlı ürün elime geçti 28'inde elimde cayma hakkı varken aklıma gelmedi ve ölü pixel sebebiyle garantiye gönderdim. 35 gün oldu neredeyse ürün elime ulaştı adamlar belgeye 1 ölü pixel standartlar dahilinde olduğu için değişim onayı gelmedi falan filan yazmışlar daha da önemlisi ürünü çalıştırdığımda ölü pixellerin arttığını gördüm sabah sabah çıldırdım THH'ye başvurmalı mıyım?

Arkadaşlar 14 Şubatta LG24GN600b adlı ürün elime geçti 28'inde elimde cayma hakkı varken aklıma gelmedi ve ölü pixel sebebiyle garantiye gönderdim. 35 gün oldu neredeyse ürün elime ulaştı adamlar belgeye 1 ölü pixel standartlar dahilinde olduğu için değişim onayı gelmedi falan filan yazmışlar daha da önemlisi ürünü çalıştırdığımda ölü pixellerin arttığını gördüm sabah sabah çıldırdım THH'ye başvurmalı mıyım?

Başvurun hocam.

THH'ye başvurun, ücretsiz. Bu arada garantiye geri gönderin ölü piksellerin çoğalması alışılmadık durum değil. Değişim istediğinizi söyleyin. THH'ye başvurduğunuzu da ekleyebilirsiniz, pek bir caydırıcılığı yok (davalar uzun sürdüğü için) ama yine de denenir.

THH'ye başvurun, ücretsiz. Bu arada garantiye geri gönderin ölü piksellerin çoğalması alışılmadık durum değil. Değişim istediğinizi söyleyin. THH'ye başvurduğunuzu da ekleyebilirsiniz, pek bir caydırıcılığı yok (davalar uzun sürdüğü için) ama yine de denenir.

Ürünü pckolikten almıştım müşteri desteklerinimi arıyım ilk önce yoksa THH başvurup bekleyeyim mi bir daha 30 35 gün beklemek istemem ayrica galiba standart bekletme suresınıde asmıslar formda 10-20 gunu asmaması hakkında bir seyler yazıyordu.

THH yolu gözüküyor. Senden istenen ücreti tam olarak alıyorlar ama defolu ürünü değiştirmiyorlar. Var mı böyle bir şey?

THH ye başvurun ve başvurma sebebiniz olarak "Ayıplı ürün satılması" diye belirtin. Kanuna göre ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplar ilk gün var kabul edilir ve tüketici seçimlik haklarını kullanabilir.

Ek olarak servisin 20 iş gününü aştığını da ekleyin.

Ve son olarakta değişim istiyorsanız (süreç uzun sürerse TL bin değer kaybetme ihtimalini düşünerek karar verin) THH ye başvururken en sona "Bilirkişi tarafından muadil ürünlerin kararlaştırılmasını talep ediyorum" tarzında bir şerh koymanızı tavsiye ederim.

İnternete yazarak gerekli kanunları bulabilirsiniz.

THH'ye başvurun ve başvurma sebebiniz olarak "ayıplı ürün satılması" diye belirtin. Kanuna göre ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplar ilk gün var kabul edilir ve tüketici seçimlik haklarını kullanabilir.

Ek olarak servisin 20 iş gününü aştığını da ekleyin.

Ve son olarak da değişim istiyorsanız (süreç uzun sürerse TL bin değer kaybetme ihtimalini düşünerek karar verin) THH'ye başvururken en sona "bilirkişi tarafından muadil ürünlerin kararlaştırılmasını talep ediyorum" tarzında bir şerh koymanızı tavsiye ederim.

İnternete yazarak gerekli kanunları bulabilirsiniz.

Teşekkürler yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı