Monitörde bozulmalar

TheErdem

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba, bugün size bir sorunumu anlatacağım ve sizden yardım bekliyor olacağım. Sorun şu; yakın bir zamanda MSI'ın Optix G27C4 adlı monitörünü satın aldım. Fakat bazen değişik şeyler oluyor, peki ne bunlar? GTA V, Garry's Mod, outlaws gibi oyunlarda sürekli yukarıdan siyah bir şey çıkıp duruyor. Fotoğraflarını aşağı bıraktım, aynı zamanda bir link bırakacağım orada da bir video bulunmakta buraya video yükleyemiyorum o linkdeki videoya da bir göz atarsanız sevinirim çünkü sorun daha iyi anlaşılıyor. Bir de nedeni şu olabilir mi, ben şu anda bu monitörü bir kasaya değil, notebook a bağlıyorum ve belki bu notebookun teknik özellikleri bu monitörün isteklerini karşılayamıyor olabilir mi? İsterseniz notebookun teknik özelliklerini atarım. Ama lütfen benim bu sorunuma bir çare bulun dostlar. :(

Video link: Monitör Sorunu

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-30 at 16.19.21.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-30 at 16.19.21.jpeg
    75,7 KB · Görüntüleme: 136
  • WhatsApp Image 2020-11-30 at 16.19.20.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-30 at 16.19.20.jpeg
    186,5 KB · Görüntüleme: 141
  • WhatsApp Image 2020-11-30 at 16.19.19 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-30 at 16.19.19 (1).jpeg
    108,9 KB · Görüntüleme: 135
  • WhatsApp Image 2020-11-30 at 16.19.19.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-30 at 16.19.19.jpeg
    94,2 KB · Görüntüleme: 120
Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör değil de sanki Ekran kartı ile alakalı bir problem gibi duruyor. Çok ilginç ya dönüştürücü diyeceğim o da olmayabilir eğer siz gerçekten monitörden şüphe ediyorsanız bence direk iade edin derim. Normalde monitör sorunları ışık sızması veya ölü piksel hatta bazen kırmızı çizgi olabiliyor ama böylesini hiç görmedim.

Ekran bozulduğu anda ekran görüntüsü alıp karşılaştırın. Fotoğrafta normal ise sıkıntı dönüştürücüde olabilir.

MSI'ın destek ekibi varsa oraya yazsam yardımcı olurlar mı? Yoksa direk iade et mi diyorsunuz?

Bu arada notebookum biraz kötü, yani ben teknik özelliklerinden kaynaklanacağını düşünüyorum. İsteyen varsa özelliklerini atabilirim ama özelliklerine nasıl bakılacağını bilmiyorum notebooklardan pek anlamam. Biri bana ekran kartımın ne olduğuna nasıl bakabileceğimi söylerse ekran kartımı söylerim.
Ekran bozulduğu anda ekran görüntüsü alıp karşılaştırın. Fotoğrafta normal ise sıkıntı dönüştürücüde olabilir.

Dönüştürücü derken HDMI ve DP'dan mı bahsediyorsunuz?
Monitör değil de sanki Ekran kartı ile alakalı bir problem gibi duruyor. Çok ilginç ya dönüştürücü diyeceğim o da olmayabilir eğer siz gerçekten monitörden şüphe ediyorsanız bence direk iade edin derim. Normalde monitör sorunları ışık sızması veya ölü piksel hatta bazen kırmızı çizgi olabiliyor ama böylesini hiç görmedim.
Bazen bu sorun monitörde değil notebookun ekranında da oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı