Monitörde rastgele bozulmalar oluyor

omerbaba9141

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Asus TUF Gaming VG249Q1A 23.8” 1ms 165Hz Freesync Full HD IPS LED Monitör
Monitörümde son 1 haftadır bozulmalar oluyor video izlerken veya oyun oynarken çok sorun yaşıyorum. Ekran kartı kaynaklı mı yoksa virüsten dolayı olabilir mi?

Az önce bir daha oldu SS aldım.

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-26_132640750.png
    resim_2024-03-26_132640750.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörümde son 1 haftadır bozulmalar oluyor video izlerken veya oyun oynarken çok sorun yaşıyorum. Ekran kartı kaynaklı mı yoksa virüsten dolayı olabilir mi?

Az önce bir daha oldu SS aldım.

Virüs kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama virüs varsa bir format atın devam ediyorsa ekran kartı kaynaklıdır. Ekran kartı sürümüyle alakası olabilir DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun.

Evet arkadaş yazmış monitör kaynaklı bozulmalar ekran görüntüsünde gözükmüyor.

Sadece tarayıcıda oluyorsa tarayıcı kaynaklı olabilir. Genel bir sorun varsa ekran kartındadır çok büyük ihtimal. Reballing e para vermek istemezsen fırına da atabilirsin kartı. Ben yılda bir atıyorum. Önermem.

Sadece tarayıcıda oluyorsa tarayıcı kaynaklı olabilir. Genel bir sorun varsa ekran kartındadır çok büyük ihtimal. Reballing e para vermek istemezsen fırına da atabilirsin kartı. Ben yılda bir atıyorum. Önermem.

Şimdi tarayıcıyı değiştirdim ve ekran kartı sürücüsünü güncelledim devam ederse reballing yaptıracağım.

Aynı sorun benim eski 780 ti de vardı. İçini açıp İzopropil alkol ile kulak çöpü kullanarak temizleyip macunladım ve padleri temizledim sorunum düzelmişti.

Sorunu çözdüm arkadaşlar merak edenler için:

Bu sorun NVIDIA ekran kartlarının şubat güncellemesinde olmuş bu sorun 2000 ve 3000 serisilerde oluyor.

Çözümü için:

Chrome://flags a girin choose angle Graphics backend OpenGL yapın düzeliyor.

Geri
Yukarı