Monitörde çıkan siyah leke

Mr.Bubbles

Kilopat
Yer
Aydın
İyi günler ve iyi yıllar arkadaşla. R bu sabah uyandığımda PC'yi açtım ve bir süre kullandıktan sonra monitörün sol kısmında çıkan garip lekeyi fark ettim. Ölü piksel gibi duruyor ama benim bildiğim kadarıyla ölü piksek ya kırmızı nokta ya da yeşil nokta oluyor bende çıkan düz bir çizginin üstünde siyah küçük nokta şekline ne yapmalıyım, nasıl bir yol izleyebilirim? Monitörü geçen sene mart ayında almıştım, garanti ye mi göndermeliyim?
Monitör modeli LC32JG54QQMXUf.

siyah leke.png

Dosya Ekleri

• siyah leke 2.png
    siyah leke 2.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 112
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler ve iyi yıllar arkadaşla. R bu sabah uyandığımda PC'yi açtım ve bir süre kullandıktan sonra monitörün sol kısmında çıkan garip lekeyi fark ettim. Ölü piksel gibi duruyor ama benim bildiğim kadarıyla ölü piksek ya kırmızı nokta ya da yeşil nokta oluyor bende çıkan düz bir çizginin üstünde siyah küçük nokta şekline ne yapmalıyım, nasıl bir yol izleyebilirim? Monitörü geçen sene mart ayında almıştım, garanti ye mi göndermeliyim?
Monitör modeli LC32JG54QQMXUf.

Eki Görüntüle 811448
Bende de bir kere olmuştu. Bilgisayarı kapattım ve açtığımda düzelmişti.

Aynısı bana da olmuştu. Nedenini bilmediğim bir şekilde kapatıp açınca PC'yi düzeldi bir daha da olmadı.

Aynı şekilde bende res atınca gitti garip bir şekilde ilk defa başıma geldi çok ilginç bir durum ama sevindim açıkcası kapatıp açınca gittiğine.
Ölü piksel sanırım.

Bende öyle sandım Allah'tan değilmiş PC'yi kapatıp açınca gitti ama çok ilginç bir şey ilk defa yaşadım böyle birşeyi.

Ekran kartı sürücüsünü ne olur ne olmaz DDU ile kaldırıp en güncel sürümü kurun. Bende de olmuştu, yeniden başlatınca düzelmişti.

Geri
Yukarı