Monitörde çizgi çıktı

outcastagne

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 4500 3.60 GHz - ASUS B450M DRAGON - ASUS DUAL RTX 2060 VER.6 GB (Undervolt 800 mV/1775 MHz) - CORSAIR Vengeance LPX 2x8 3200 MHz RAM - WD Blue SN570 500 GB
Monitör
MSI Optix G24C6
5-6 gündür bilgisayarımı kullanmıyordum. Geldiğimde yan odaya taşıdım. Herhangi bir yere değdirmeden güzelce taşıdıktan sonra açtım ve durum bu şekilde. Ne yapmalıyım?

1659454026320.jpeg

1659454155671.jpeg

5-6 gündür bilgisayarımı kullanmıyordum. Geldiğimde yan odaya taşıdım. Herhangi bir yere değdirmeden güzelce taşıdıktan sonra açtım ve durum bu şekilde. Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1472062

Eki Görüntüle 1472066

Hocam 3 nedeni olabilir ya monitör çok eskidir ya da siz yokken darbe almıştır.

Ya da ekran kartınızda arza meydana gelmiştir.

Ya da kabloda bir sıkıntı vardır ama ilk iki seçenek daha muhtemel.

Hocam 3 nedeni olabilir ya monitör çok eskidir ya da siz yokken darbe almıştır.

Ya da ekran kartınızda arza meydana gelmiştir.

Ya da kabloda bir sıkıntı vardır ama ilk iki seçenek daha muhtemel.

Hocam monitörü de ekran kartını da sıfır aldım 2. ayına girmediler.

Kabloda da bir problem yok muhtemelen. Çünkü monitörü açtığımda gelen MSI yazısında da çizgi olduğu belli oluyor.

Bu bende de oluyordu, monitör değiştirmek zorunda kaldım. Ya panel sorun var, ya monitör hasar almıştır, ya ekran kartı sorunlu ya da VGA, HDMI, DP kablosu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. O çizginin oraya hafif bastırmayı deneyin belki gider.

Hocam monitörü de ekran kartını da sıfır aldım 2. ayına girmediler.

Kabloda da bir problem yok muhtemelen. Çünkü monitörü açtığımda gelen MSI yazısında da çizgi olduğu belli oluyor.

Kablo takılı değilkende oluyor ise monitördedir peki internette bu marka ve modelle ilgili arama yaptınız mı belki kronik bir arıza dır.

Kablo takılı değilkende oluyor ise monitördedir peki internette bu marka ve modelle ilgili arama yaptınız mı belki kronik bir arıza dır.

Şikayet var a baktım birkaç konu açılmış ama sizinki küçük bir çizgi oradaki çizgiler ekranın yarısını kaplıyor ve galiba kronik bir sorun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı