Monitörde çizgiler çıkmaya başladı

ekobey35

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım aktif kullanırken bir anda kapandı, 2-3 saat açılmadı. Açılınca ekrana bir şey gelmeden fanlar çalışıyordu. RAM'i söktüm BIOS pilini falan söktüm. Bir süre sonra açıldı. Böyle ekran gelmeye başladı daha önce de olmuştu ama VGA kablosuyla oynayınca geçmişti ekran kartı yok bilgisayarda 2. bilgisayar olarak kullanıyorum sizce sorun nerededir?

Dosya Ekleri

• pc.jpg
    pc.jpg
    417,9 KB · Görüntüleme: 54
Bilgisayarım aktif kullanırken bir anda kapandı, 2-3 saat açılmadı. Açılınca ekrana bir şey gelmeden fanlar çalışıyordu. RAM'i söktüm BIOS pilini falan söktüm. Bir süre sonra açıldı. Böyle ekran gelmeye başladı daha önce de olmuştu ama VGA kablosuyla oynayınca geçmişti ekran kartı yok bilgisayarda 2. bilgisayar olarak kullanıyorum sizce sorun nerededir?
Bugün böyle bir sürü konu gördüm. Güncelleme ile bozuldu mu acaba?

Yazılımsaldan şüpheleniyorum.

Resim yüklemeyi unutmuşum, ekledim ek olarak Windows 7 kullanıyorum güncelleme ile olacağını sanmıyorum.

Windows 7'den desteğini çekti bence siz bir temiz kurulumla eğer sisteminiz iyi değilse şu an Microsoft yanlış hatırlamıyorsam hala windws 8.1 destekliyordu ona bir geçin.

Windows 7'den desteğini çekti bence siz bir temiz kurulumla eğer sisteminiz iyi değilse şu an Microsoft yanlış hatırlamıyorsam hala windws 8.1 destekliyordu ona bir geçin.

Sistem iyi değil de ben yazılımsal değil de donanımsal olduğunu düşünüyorum ki zaten bu şekilde format atmam imkansız gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
VGA kablosuyla ya da monitörün paneli ile alakalı olabilir. VGA kablosunu değiştirmeni öneririm, en azından denersin.

VGA kablosu ve 3 monitorde ayrı ayrı kablolarla denedim hepsinde aynı şekilde, anakart VGA yuvası bozuldu ise nasıl çözebilirim?
Şu anda güç geliyor kapanıyor bir daha açılıyor sonra kapanmadan devam ediyor ama ekrana görüntü gelmiyor fanlar çalışıyor.

Son düzenleme:
Şu anda güç geliyor kapanıyor bir daha açılıyor sonra kapanmadan devam ediyor ama ekrana görüntü gelmiyor fanlar çalışıyor.

Monitör güç beslemesinden alakalı olabilir mi? Bende de oluyordu, monitor 1 saat sonra falan açılıyordu.

Geri
Yukarı