Monitörde çizgiler oluşup ekran karıncalanıyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bende de bu sorun başladı dün yardım eder misiniz
60hzde sorun olmuyor ama 144 veya 165e çekince böyle oluyor
monitör 165hz
Hocam yeni konu açmanız daha iyi olabilir ama yine de cevap verebilirim. HDMI kablosundan veya monitörden kaynaklanma ihtimali var gibi. HDMI kablosunu değiştirip yeniden dener misiniz ?

Monitörde olma ihtimali yok mu? Çünkü kablo ile düzelmezse direkt ekran kartı alacağım fakat yine düzelmezse üstüne bir de monitör almak maddi açıdan zorlayabilir beni. Ekran kartı fiyatları malum :D
Hocam monitörde de olabilir. Ama dediğim gibi sizin yaşadığınız sorunun aynısını "Low Power" kablo kullandığım için sorun oluyordu. Bu yüzden sizin sorununuzu da büyük ihtimalle kablo değiştirmek düzeltecektir.

Hocam monitörde de olabilir. Ama dediğim gibi sizin yaşadığınız sorunun aynısını "Low Power" kablo kullandığım için sorun oluyordu. Bu yüzden sizin sorununuzu da büyük ihtimalle kablo değiştirmek düzeltecektir.

Kablomun üstünde "Low Power" yazısı yoktu fakat ben yine de üstünde bu yazı olmayan yeni bir kablo aldım. Daha fazla çizgilenmeye başladı. Sanırım yolun sonu yeni ekran kartına çıkıyor :D

Kablomun üstünde "Low Power" yazısı yoktu fakat ben yine de üstünde bu yazı olmayan yeni bir kablo aldım. Daha fazla çizgilenmeye başladı. Sanırım yolun sonu yeni ekran kartına çıkıyor :D
Hocam sanırım dediğiniz gibi ekran kartı yolu gözüktü ama garanti olsun diye bir de bilgisayarı farklı bir monitöre veya televizyona bağlayıp çizgi var mı kontrol eder misiniz ? Çünkü monitörden de olma ihtimali var.

Hocam sanırım dediğiniz gibi ekran kartı yolu gözüktü ama garanti olsun diye bir de bilgisayarı farklı bir monitöre veya televizyona bağlayıp çizgi var mı kontrol eder misiniz? Çünkü monitörden de olma ihtimali var.

VGA to HDMI kablo siparişi verdim o gelince deneyeceğim. Hiç VGA çıkışlı monitör kullanan arkadaşımın olmadığını da bu sayede öğrenmiş oldum :D

Bu sorunun tam ismini bilmiyorum o yüzden monitörü telefonumdan videoya aldım umarım yeterince anlaşılıyordur. Dilim döndüğünce özetlemem gerekirse, monitörümde sürekli karıncalanma gibi çizgiler oluşup hareket ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartını veya monitörü değiştirmeyi düşünüyorum ama sorun hangisinden kaynaklı anlayamadım.
Merhaba videoda ki sorunu tıpa tıp yaşıyorum ekran kartım da sorun yok çünkü ekran kartını çıkarıp çalıştırınca da aynı problemi yaşıyorum VGA kablosunu değiştirdim ama sorun devam ediyor monitörü tamirciye goturdum ama oda teknik bir arıza bulamadı monitörün güç soketinde veya güç kablosunda bir problem olabilir mi acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba videoda ki sorunu tıpatıp yaşıyorum ekran kartım da sorun yok çünkü ekran kartını çıkarıp çalıştırınca da aynı problemi yaşıyorum VGA kablosunu değiştirdim ama sorun devam ediyor monitörü tamirciye goturdum ama oda teknik bir arıza bulamadı monitörün güç soketinde veya güç kablosunda bir problem olabilir mi acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Hocam ben sorunu monitörü PC'nin diğer tüm kablolarını takılı olduğu prizden başka bir prize geçirerek çözdüm.

Geri
Yukarı