Monitörde dikey bir çizgi var

beerkatici

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Rampage RM-365S model monitörümün ortasının biraz solunda dikey bir çizgi var. Dün yaptığım NVIDIA sürücü güncellemesinden sonra oluştu bu hata. Ne yaptıysam düzelmedi Display Port kablosunu çıkardım HDMI taktım ama nafile. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kırmızı dikey çizgi ise bunun bir temassızlıktan ötürü olduğunu, belirli bir süre açık kaldıktan sonra ısınmayla birlikte kaybolduğunu okumuştum. Vurarak düzeltenlerin videoları da var Youtube'da :D Bende işe yaramamıştı. Hala duruyor kırmızı çizgi. :D Monitörü 7 yıldır kullanıyorum, kendi kendine 5. senesinde falan çıktı. Bakışıyoruz arada.

Arkadaşlar Rampage RM-365S model monitörümün ortasının biraz solunda dikey bir çizgi var. Dün yaptığım NVIDIA sürücü güncellemesinden sonra oluştu bu hata. Ne yaptıysam düzelmedi Display Port kablosunu çıkardım HDMI taktım ama nafile. Şimdiden teşekkürler.

Eski sürücüne dönerek bir dene fakat yüksek ihtimalle panelin bir şekilde darbe vs gibi bir nedenden hasar gördüğü için oluşmuştur ve yazılımsal bir çözümü olmaz.

Eski sürücüne dönerek bir dene fakat yüksek ihtimalle panelin bir şekilde darbe vs gibi bir nedenden hasar gördüğü için oluşmuştur ve yazılımsal bir çözümü olmaz.

Çizgi çok ince ama geçen günlerde (1 hafta olmuştur) yanlışlıkla elimi çarpmıştım. Ondan olabilir mi ama daha dün bu çizgi belirdi.
Kırmızı dikey çizgi ise bunun bir temassızlıktan ötürü olduğunu, belirli bir süre açık kaldıktan sonra ısınmayla birlikte kaybolduğunu okumuştum. Vurarak düzeltenlerin videoları da var YouTube'da :D Bende işe yaramamıştı. Hala duruyor kırmızı çizgi. :D monitörü 7 yıldır kullanıyorum, kendi kendine 5. senesinde falan çıktı. Bakışıyoruz arada.

Isınmadan dolayı olabilir çünkü günlerdir Online eğitim yüzünden açık kalmak zorunda kaldı. Garantiye yollayacağım, imkan verirlerse değiştirip ASUS alırım büyük ihtimalle.
Monitöre su falan kaçtıysa olabilir. Benim monitöre su kaçtığı için solda dikey çizgi var.
Onun imkanı yok gibi ya. Ben hiç yemek vs. yemem masamda doğru düzgün.

Çizgi çok ince ama geçen günlerde (1 hafta olmuştur) yanlışlıkla elimi çarpmıştım. Ondan olabilir mi ama daha dün bu çizgi belirdi.

Olabilir bu darbeler panele görüntüyü veren alt ve üst kısımdaki parçalarda bir esneme, dislokasyon, stres ve benzeri duruma neden oldu ise bir süre sonra bunun ortaya çıkması mümkün. Hatta yüskek ihtimalle olduğu gibi kalsa bile zamanla o çizginin kalınlaşıp ekranın daha geniş bir alalnına yayılması da ihtimal. Teknik servis desteği almanı tavsiye ederim kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı