RX 570 sistemde monitörde dikey kırmızı çizgi var

Monitörünüzün markası ne? Bende eskiden cbox marka bir monitör vardı ve sağdan sola bir çizgi çıkmıştı. Çizgilerin başına bastırınca gitti ama uzun süre sonra o çizgi 2 oldu 3 oldu derken düzeltmeye çalışırken monitörü bozdum :D

Ekran kartı olarak RX 570 kullanıyorum. Oyun oynuyordum bir anda ekranıma dikey kırmızı bir çizgi geld. İ nedeni nedir acaba? Bir fikriniz var mı ya da nasıl çözeceğim?
Farklı bir ekrana bağlayıp deneyin. (Bu bir TV de olabilir)
Sonuç aynı ise ekran kartınızın çipi ile ilgili bir sorun olabilir.

Bence monitörünüzde bir problem var ama evde bi ekran vs varsa(televizyon monitör olabilir) onda deneyin. Yine ayni sorun devam ediyorsa ekran kartınız ile ilgili bir problem vardır.

Monitörünüzün markası ne? Bende eskiden cbox marka bir monitör vardı ve sağdan sola bir çizgi çıkmıştı. Çizgilerin başına bastırınca gitti ama uzun süre sonra o çizgi 2 oldu 3 oldu derken düzeltmeye çalışırken monitörü bozdum :D
Monitörüm view sonic Vx2457-mhd
Başka monitör/TV ile denediğinizde çıkıyorsa GPU arızasıdır. Farklı monitör veya TV bağladığınızda çıkmıyorsa da muhtemelen LCD Flex kablosunda ya da panelde sorun vardır.

Tamir ettirebilir miyim peki bir fikrin var mı?

Son düzenleme:
Ve tamir ettirdiğin zaman(ettirdiğin yere görede değişebilir bu durum) bir daha aynı hatanın olmama gibi bir olasılığı yok. Bu tarz işlemler sonucunda genelde bu hatalar yeniden basımıza geliyor.

Geri
Yukarı