Monitörde dikey çizgiler çıkıyor

eva 02

Decapat
Monitör
technopc tpl24vs
Merhaba, bu dikey çizgilerin sebebi nedir? Tamirciler ekranın değişmesi gerektiğini söylüyor, ama kablolarda falan sorun olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörle ilgili bu tür problemler genellikle monitörden kaynaklanır. İlk adım olarak, bilgisayarınıza başka bir monitör bağlayarak bileşenlerinizde bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bileşenlerde sorun yoksa, muhtemelen monitör paneli değiştirilmelidir. Eğer çizgiler dağınık bir şekilde ortaya çıkıyorsa, hafif bir basınç uygulamak bazen sorunu çözebilir, ancak kesin bir çizgi şeklindeyse, monitörü servise götürmekten başka çare yoktur.

Monitörle ilgili bu tür problemler genellikle monitörden kaynaklanır. İlk adım olarak, bilgisayarınıza başka bir monitör bağlayarak bileşenlerinizde bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bileşenlerde sorun yoksa, muhtemelen monitör paneli değiştirilmelidir. Eğer çizgiler dağınık bir şekilde ortaya çıkıyorsa, hafif bir basınç uygulamak bazen sorunu çözebilir, ancak kesin bir çizgi şeklindeyse, monitörü servise götürmekten başka çare yoktur.

Hocam benim ekrana da çizgi geliyor çok büyük değil ama ufak çizgi geliyor saniyelik, gidiyor sonra. Arada öyle çizik geldiğinde çıt sesi oluyor. DP kablosu takılı HDMI değil. Ne yapsam bilemedim, Game Booster kullanıyorum önerin var mı?

Geri
Yukarı